maaş programı yapıcam bana accessta formuller lazım

bana accessta aşağı yuvarlama yukarı yuvarlama ytl çevirme gibi matematik formulleri lazım nerden bulabilirim bilen arkadaşlar buraya yazrsa herkes yararlanabilir

arkadaşlar çok sağolun yardımcı oldunuz....biz o kadar cevap yazıyoruz ama kimse bizim sorulara cevap vermiyor..kendiniz bilirsiniz...

Ahmet bey burada hic kimsenin cevap verme zorunlulugu yok.

Ilk once soru seklinizi bir gözden gecirin.

Gecmis sorularinizi kontrol edin.

"Ben denizalti yapmak istiyorum" yerine

"periskop yapiminda su bölümünde takildim lütfen yardimci olur musunuz"

gibi daha spesifik ve daha nazik sorular sorarsaniz eminim bir cok kisi yardimci olmak isteyecektir.

Yuvarlak(sayı;2) veya Round(sayı,2)
buradaki 2 yuvarlanacak basamak sayısı (YTL ve YKr için yeterli oluyor)

alpen bey admin oldum diye milleti eleştirme hakkını sana kim veriyor ...nazikliğide senden öğrenecek değilim...forumu iyice araştırırsan verdiğim soruların cevaplarınıda incelersen gönderdiğim örnekleride incelersem düzeyimin ne olduğunu anlarsın diye umuyorum....yetkim var her istediğimi yazarım...istersem atarım gibi bir yazı algıladım...bırakta ne yazıp yazmıycağımı senden öğrenmeyeyim...sen ilk önce forumda araştırma yap kendi cevaplarına bak kimin daha nazik olduğunu anlarsın....ben bir sürü foruma üyeyim ve senin tavırların gibi hareket eden birini görmedim....

Sayın ahmet114,

Herhalde güne kötü bir başlangıç yaptınız. Yoksa Alpen Bey tarafından yapılan ufak bir hatırlatmayı, kişiliğinizi hedef alan yersiz ve mesnetsiz bir eleştri gibi cevaplamazdınız diye düşünüyorum.

Þahsen taraflarda birini haklı diğerini de haksız olarak nitelendirmeyi yersiz buluyor ve forumda esen dostluk, arkadaşlık ve yardımlaşma ortamının ancak sabır ve anlayışla devam edebileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn ahmet114

Forumumuzun eski üyelerinden biri olarak Sn ALPEN'i en iyi tanıyan kişilerden biri olmanız gerektiğini düşünüyorum. Sn ALPEN; yazdığınız cümlelerin hiç birisini hak etmiyor, bunları bir gaflet anında yazdığınıza ve gerçek düşünceleriniz olmadığına inanmak istiyorum. Takdir edersinizki Access konusunda faaliyet gösteren üye sayımız çok fazla değil, bu sebeple sorulara cevapların gecikmesi söz konusu olabiliyor. Bu durumuda dikkate almanızı rica ediyorum.

tamam arkadaşlar mlakdag ve leventm yazdıklarınıza hak veriyorum..sizin yazdıklarınız gibi yapıcı olsa ok.ama yani biraz tavırlı bir yazma sitili var arkadaşın o yüzden yazdım ...yoksa ben soruyla zaten formulleri aştım örneklerimide incelerseniz başlangıç düzeyinde biri değilim...neyse herkesten özür diliyorum...kolay gelsin ...

Aslında Ahmet arkadaş elinde bu konu ile küçük küçük örnek olanlar varsa onların desteklerini beklemiş gibi geliyor bana...
Ayrıca hiç birşey insan kalbinden önemli değil. Lütfen....

Public Function uste_yuvarla(Sayi As Double) As Integer
If Sayi = Int(Sayi) Then
uste_yuvarla = Int(Sayi)
Else
uste_yuvarla = Int(Sayi) + 1
End If
End Function

Function yuvarlay(Sayi#)

On Error Resume Next
b = Sayi# * 100
A = (b * 100) - (Int(b) * 100)

Select Case A
Case 0
yuvarlay = Int(b) / 100
Case 1 To 100
yuvarlay = (Int(b) + 1) / 100
Case Else
yuvarlay = Int(b) / 100
End Select
yuvarlay = Format((yuvarlay), "##,##0.00")

End Function

' KOLAY GELE

Public Function ParaCevir(Para)
Dim ParaStr As String
Dim YTL As String, Kurus As String

If Not IsNumeric(Para) Then GoTo SayiDegil

ParaStr = Format(Abs(Para), "0.00")

YTL = Left(ParaStr, Len(ParaStr) - 3)
Kurus = Right(ParaStr, 2)

ParaCevir = IIf(Para < 0, "Eksi ", "") & Cevir(YTL) & " YTL ve " & Cevir(Kurus) & " KURUÞ"

Exit Function

SayiDegil:
ParaCevir = "ALOOOOOOOOO KONTROL ET NEYİ ÇEVİRECEMMM !"
End Function

Private Function Cevir(SayiStr As String) As String
Dim Rakam(15)
Dim c(3), Sonuc, e

Birler = Array("", " Bir", " İki", " Üç", " Dört", " Beş", " Altı", " Yedi", " Sekiz", " Dokuz")
Onlar = Array("", " On", " Yirmi", " Otuz", " Kırk", " Elli", " Altmış", " Yetmiş", " Seksen", " Doksan")
Binler = Array(" Trilyon", " Milyar", " Milyon", " Bin", "")

SayiStr = String(15 - Len(SayiStr), "0") + SayiStr

For i = 1 To 15
Rakam(i) = Val(Mid$(SayiStr, i, 1))
Next i

Sonuc = ""
For i = 0 To 4
c(1) = Rakam(i * 3 + 1)
c(2) = Rakam(i * 3 + 2)
c(3) = Rakam(i * 3 + 3)
If c(1) = 0 Then
e = ""
ElseIf c(1) = 1 Then
e = "yüz"
Else
e = Birler(c(1)) + "yüz"
End If
e = e + Onlar(c(2)) + Birler(c(3))
If e <> "" Then e = e + Binler(i)
If (i = 3) And (e = "birbin") Then e = "bin"
Sonuc = Sonuc + e
Next i

If Sonuc = "" Then Sonuc = "00"

Cevir = UCase(Mid(Sonuc, 1, 1)) + Mid(Sonuc, 2, Len(Sonuc) - 1)
End Function
Umarım işinizi görür. İyi çalışmalar...

Ne demek tükan senin :D Daha başındayım ama umarım yardımcı olur.
(maas formu DTM Doğu Anadoılu Bölge den alınmadır )

dostum çok sağol örnek için ama açar açmaz hata verdi bir şeyler eksik galiba sql kodlarını(sorgularda) nerden yazdın merak ettim..

Eksik olan bayaa şey var. sql ise birazcık vb tecrübem vardı. accese uyguladım 2 gün önce. :hey:

Hata sakın referanslarda olmasın... ocx bulunamadı gibi eğer ondaysa referanslarını kontrol et. İyi çalışmalar.

dostum msn adresin varsa ordan ayrıntılı konuşabilrimiyiz...benim yaptığım personel programını sana gönderir karşılıklı bir şeyler paylaşabiliriz benim msn ahmet114@hotmail.com