Maaşın Eksik Hesaplaması

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-05-2024
Ekte 12 saat vardiya çalışan kişiler 20 çalış - 10 tatil oluyor.
Aradaki denklemi nasıl kurmam gerekiyor? Aynı çalışan bir çok kişiye farklı maaş oranları çıkıyor..

Ekli dosyalar

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2024
Sorun aynı:/

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019 English
Çalışma gün countifleriniz yanlış

Örnek : AQ9 satırında Countif ile 1 değerini ayın 1inde aratıyorsunuz 9.satırın 1.gününde 1 var ama aynı arama
11.satırında ayın 1.gününde x olarak oldugu icin çalışma gün sayıları hatalı geliyor

Satır üzerinden göstermek yerine =COUNTIF(O9:AP10;1) yazarak formülü kurarsanız doğru gelecektir.

Bir de ilk isteğinizi anlayamadım ben 20 Çalış -10 tatil ne demek ? sorununuz tam olarak yazar mısınız

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Geç kaldın .... ben senden önce başvurdum :)

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
ama emekli adamı almıyorlarmış :(

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Esnemekten koptuk zaten .... nafile !

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
@Korhan Ayhan ;

Sanırım, geyiği biraz fazla kaçırdık ...... konu dağıldı gitti. @Trilenium 'un da itirazı olacağını sanmıyorum, 4. mesajdan sonrasını silebilir misiniz?

Teşekkürler...

.

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2024
Bence silinmesine hiç gerek yok :) Forumda bazen ciddiyet yerine samimi ve hoş sohbetlere de ihtiyaç oluyor. Bu arada @Trilenium hocam 20-10 sisteminde işçi 20 gün çalışır 10 gün tatil yapar. 4 iş - 2 off - 4 iş - 2 off şeklinde işlerler. Aylık çalışma saati 180 saatin üzerinde olup çalışma süresinden dolayı zorlanacağı için personel tatil hakkı 4 yerine 10 gün üzerinden baz alınıyor.

Bir diğer merakım =EĞERSAY(O45:AP46;"X") formülüne ilave üçüncü ek satır açmaksızın raporlu için R kodu ekleyebilir miyiz?

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Bence silinmesine hiç gerek yok :) Forumda bazen ciddiyet yerine samimi ve hoş sohbetlere de ihtiyaç oluyor. Bu arada @Trilenium hocam 20-10 sisteminde işçi 20 gün çalışır 10 gün tatil yapar. 4 iş - 2 off - 4 iş - 2 off şeklinde işlerler. Aylık çalışma saati 180 saatin üzerinde olup çalışma süresinden dolayı zorlanacağı için personel tatil hakkı 4 yerine 10 gün üzerinden baz alınıyor.

Bir diğer merakım =EĞERSAY(O45:AP46;"X") formülüne ilave üçüncü ek satır açmaksızın raporlu için R kodu ekleyebilir miyiz?

=ÇOKEĞERSAY ile istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2024
@Trilenium bir konu hakkında yine desteğinize ihtiyaç duydum. Tabloda muhtemelen sizin de anladığınız gibi rakamsal bazda çokta doğru bir hesap yapılmıyor. Formata bağlı kaldığımda EEE adlı kişinin yerinde olan doğru personelin eksik çalışması olduğu için normalde Fazla çalışmanın EKSİ olmaması gerekirken kesintisinin + kesinti rakamı olması gerekirdi. Umarım dediğimi anlatabilmişimdir. Ve personelin maaş hesabı konusunda yanlış bir yol izlediğimi düşünüyorum sanki devamsızlık yapan kişi alması gereken değerden daha düşük maaş alıyormuş gibi geliyor. Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
@Trilenium bir konu hakkında yine desteğinize ihtiyaç duydum. Tabloda muhtemelen sizin de anladığınız gibi rakamsal bazda çokta doğru bir hesap yapılmıyor. Formata bağlı kaldığımda EEE adlı kişinin yerinde olan doğru personelin eksik çalışması olduğu için normalde Fazla çalışmanın EKSİ olmaması gerekirken kesintisinin + kesinti rakamı olması gerekirdi. Umarım dediğimi anlatabilmişimdir. Ve personelin maaş hesabı konusunda yanlış bir yol izlediğimi düşünüyorum sanki devamsızlık yapan kişi alması gereken değerden daha düşük maaş alıyormuş gibi geliyor. Yardımcı olur musunuz?
Bakayım

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili

Fiili Çalışması 9 gün
Ücretsiz İzin gün sayısı 17
Toplam : 26 gün yapmakta

Fakat tabloda 10 gün yıllık izini var ? onuda verirsem 36 gün yapar

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2024
Yıllık değil. 4 çalış 2 off ile 30 günde 20 çalış 10 off oluyor. 10 gün ücretli o oluyor.