Macrom İşyerindeki bilgisayarda çalışmıyor.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Merhaba evde problemsiz olarak çalıştırdığım programı iş yerindeki bilgisayarda çalıştıramıyorum.

Evdeki bilgisayarımda farklı olarak userforma calander(Tarihi otamatik gösteren bir obje).İş yerindeki bilgisayarda userformun üzerinde calender nesnesinide göremiyorum ve aşağıdaki uyarı mesajı çıkıyor.

"Could not load some objects because they are not available on this machine."

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İşyerinizdeki bilgisayarda Takvim nesnesi yüklü değil. Aşağıdaki klasöre mscal.ocx dosyasını yükleyin.

C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sayın Leventm,

Yarın sabah deneyeceğim umarımki olur.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sayın Leventm,
Söylediğinizi denedim fakat şimdide Calander1=Date komutunda hata veriyor.Benim merak ettiğim evdeki bilgisayarda kullandığım obje veya referans vs. (adını tam bilmiyorum) yapmış olduğum programın içersine adapte etmem/yüklemem mümkün değilmi ki.Programın çalıştığı diğier bilgisayarlarda böyle bir sorun yaşamayalım.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Merhaba Arkadaşlar konu ile ilgili bilgisi olan varmı ,yada yukarıda bahsettiğim gibi birşey mümkünmü.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Aşağıdaki gibi değiştirin
Calander1.value=vba.Date

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Yarın sabah deneyeceğim sayın alpi teşekkür ederim.
Fakat nesne veya referansları yaptığım program içersine alma gibi bir durum söz konusumudur acaba bilginiz varmı.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Bir *ocx dosyasını excel içerisine alamazsınız.

Ancak Class nesnesi oluşturarak bunu yapabilirsiniz daha açık bir ifade ile varolan kontrolleri mesela label, frame,button gibi kullanarak farklı bir nesne oluşturabilirsiniz.
Bu oluşturulan Class nesne sadece içinde bulunduğu dosyada çalışır.
Ancak bunu yapmak öyle kolay bir iş değil. Vba yı tabiri caizse yutmanız gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Anladım lokma biraz büyük. :hihoho:
Yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim sayın alpi

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Ben Teşekkür ederim.

Hayırlı çalışmalarınızda başarılar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Merhaba,

şimdide ekli dosyadaki hata uyarısını alıyorum.Bu programı işyerimdeki bilgisayarda bir türlü çalıştıramadım.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Benim merak ettiğim evdeki bilgisayarda kullandığım obje veya referans vs. (adını tam bilmiyorum) yapmış olduğum programın içersine adapte etmem/yüklemem mümkün değilmi ki.Programın çalıştığı diğier bilgisayarlarda böyle bir sorun yaşamayalım.
Bu tip bir uygulama söz konusu değildir, ancak exceldeki çalışmayı bir exe gibi yüklenmesini sağlayan başka program kullanırsanız (installmaker gibi), bu tip dosyalarıda o programla beraber yükleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Ama ben bu tip bir uygulama hiç yapmadım. Sizin yapmanız gereken işlem çok basit, yukarıda bahsettiğim mscal.ocx dosyasını evinizdeki bilgisayardan kopyalayıp iş yerinizdeki bilgisayara yüklemenizdir. Yüklenecek klasör yukarıda belirttiğim klasör olabilir yada system32 klasörüne yükleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sayın leventm,
işyerimdeki bilgisayarda da ofis XP var dolayısıyla bahsettiğiniz dosyayı yükledim artık ilk bahsettiğim hatayı vermiyor ve calender objesini userformumda görebiliyorum.fakat bir önceki mesajımda göndermiş olduğum excel dosyasının içindeki hata mesajını alıyorum.O hatayı halledince başka hatalar vereceğinden korkuyorum açıkçası ,oyuzden evde yapmış olduğum dosyanın içine objeleri ekleme yöntemi var diye sormuştum fakat oda beni aşacak zannedersem.(Şimdilik)

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sayın levent bey,

yukarıdaki demiş olduğunuz install maker programını bilgisayarıma kurdum ve denemeler yaptım fakat gördüğüm şuki excel dosyasının kendisini içeriğine alıyor ve sizin belirlemiş olduğunuz klasöre kuruyor yani dosyanın içeriğindeki *.ocx dosyalarını taşıdığından pek emin değilim bana sadece excel dosyasını sıkıştırıp kurulması gereken klosörü öğretiyormuşsunuz gibi geldi.Fakat ben genede iş yerimdeki bilgisayara ilgili dosyayı mail attım yarın deneyeceğim.ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
installmaker programı ilede olmadı.
Hata veren dongü isimlerini
Dim x As Object
Dim tarih As Object
Dim hesap As Object vs. şeklinde tanıttım fakat bu seferde *.mdb dosyasındaki kayıt sayısını görüyorum fakat listbox içindeki isimleri göremiyorum.İşin sevindirici yanı program hata vermiyor.

Valla konuya bir çözüm getiremedim.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Birde evdeki ve işyerinizdeki excelin vbe deki referansları kontrol edin. (tools-refences)

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Leventm,

Kontrol ettim evdeki nokia suite programının *.dll dosyasını işyerindeki bilgisayarıma kopyaladım.Problem halloldu.

Çok çok çok çok teşekkür ederim.

Saygılarımla