Soru Makro ile çarpım yaptırma

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2016 TR 32 Bit ve google e tablolar
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2024
Merhaba değerli arkadaşlar,

Ellimde hali hazırda kullanmış olduğum bir google e-tablolar dosyası mevcut. Bu dosya da Stok çıkış kısmında ilgili yere "HASTA KOLİSİ" ve ya "İLAÇ ÇANTASI" yazıldığı zaman HASTA KOLİSİ sekmesi içerisinde eşleşen yerleri otomatik olarak alıyor. Ancak ekte görebileceğiniz gibi STOK ÇIKIŞ sekmesine "HASTA KOLİSİ" yazdığımda gelen rakamları adet kısmına girdiğim sayı ile çarparak yazmasını istiyorum yani "HASTA KOLİSİ" ve 2 adet yazdığım zaman "HASTA KOLİSİ" sekmesinde alması gereken rakamları çarparak dosyaya alsın istiyorum.

Biliyorum anlatımı biraz karışık oldu ancak görsellere baktığınız zaman çok daha iyi anlayacağınızdan eminim.

Ek görselleri altın üyeliği olamayanların da görmesi için link olarak da yüklüyorum.

--------------------------------------------------------------------------

Bu arada dosya da kullanılan makro komutunu da yazıyorum.

function onEdit(e) {
var spreadsheet = SpreadsheetApp.getActive();
var activeSheet = e.source.getActiveSheet();
var cell = e.range;
if (activeSheet.getName() == 'STOK ÇIKIŞ' && cell.getColumn() == 3 && cell.getRow() > 1) {
if (cell.getValue() == "HASTA KOLİSİ") {
e.range.offset(1, 0, 23, 2).setValues(spreadsheet.getRange("'HASTA KOLİSİ'!A2:B24").getValues());
} else if (cell.getValue() == "İLAÇ ÇANTASI") {
e.range.offset(1, 0, 5, 2).setValues(spreadsheet.getRange("'HASTA KOLİSİ'!F2:G6").getValues());
}
}
}

Ekli dosyalar

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2016 TR 32 Bit ve google e tablolar
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2024
Ekran alıntısı 2 de HASTA KOLİSİ yazan yerin sağ tarafındaki boş kutuya 2 yazarsam tüm adetleri 2 ile çarparak alsın istiyorum 3 yazarsam 3 ile çarparak alsın.