makro ile numarator yapabilirmiyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
mrb. benim istegim manuel olarak birden fazla kişinin girip numara oluşturduğu bir dosyamı makro ile düzenleyerek otomatik numaralandırma yapabilme ve hatalı numara vermeyi engelleme :???:
yardımcı olanlar ve ilgilenenlere şimdiden tşkler

Son düzenleme:

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba sunvermis. Bu numaratör'ün oluşturduğu numaralar nereye yazılacak.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Matematik Öğretmeni VB,Excel-VBA,...
Aşağıdaki kodu deneyin:
Kod:
Sub auto_open()
    Worksheets("Sayfa1").Range("A1") = Worksheets("Sayfa1").Range("A1") + 1
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
anladıysam eğer

arkadaşım anladığım kadarı ile sen bir IBAN no'su gibi birşey yapmaya çalışıyorsun herhalde ;
TI=sabit
D= ülke kodu yazmışsın zaten
gün ay yıl ve sıra no demişsin
ve sonuç ben müşteriyi seçeceğim bana bu müşterinin "voucher" numarasını versin değil mi...
eğer böyleyse müşteri nerde yani istediğin hücreyi belitmemişsin...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
dosyayı kendimce daha anlaşılır yapmaya çalıştım bakabilirseniz nerde nasıl kullanacağımı daha iyi anlayabilirsiniz
tesekkurler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 ingilizce
bişi yapamazsın kardeşim macroyla nerden çıkarıyolar böle şeyleri anlamıyorum bir türlü >:cool:.. hurafe bunlar yalan.. balon haber.... alakası yok sennin dedğin o şeyle macronun.. :hihoho:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
E baska türlü Bir numarator yapan bisey olsa bari onu kullanabilsem

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek olarak eklediğiniz dosyadaki 14 (gün) ve 3 (ay) olarak yazdığınız rakamlar neyi ifade ediyor. Bu değerler her kayıt için sabitmi olacak açıklarmısınız?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Selamlar,

Örnek olarak eklediğiniz dosyadaki 14 (gün) ve 3 (ay) olarak yazdığınız rakamlar neyi ifade ediyor. Bu değerler her kayıt için sabitmi olacak açıklarmısınız?
hayır sabit olmayacak hangi gun numaratorden numara yaratılması isteniyorsa o günün tarihi olması gerekiyor aşamadığım noktalardan biriside bu işte. hani =bugun() formulu ile ogunun tarihini aldık ama burada haftanın hangi günündeyiz ayın kaçı ve hangi aydayız sorularını ayıklayamamız lazım ORN numara olusturmak istediğimiz tarih "14 mart 2007 çarşamba" burada bana sırasıyla çarşambayı temsil eden 3 , martı temsil eden 03, gunu temsil eden 14 rakamları lazım...
yardımlarınız için teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Örnek dosyanız üzerinde gerekli düzenlemeleri yaptım incelermisiniz. Umarım faydası olur.

ANA isimli sayfanın C3 hücresindeki PRO NO kısmı formül ile oluşturulmuştur. AKTAR isimli butona bastığınızda otomatik olarak güncellenecektir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
tesekkur ederim... tabloda kırmızı dolgu ile kaplaması ve sıra ile tabloya atması aktardığında da yeni numara vermesi çok güzel.. AMA bu sekilde numaratorun olusturduğu tüm rezervasyonlar 14martta Alman pazarından yapıldığı zannedilecektir. bunu değiştrebilmemiz mümkünmüdür? ana sayfasında ülke kodları seçmeli olabilir belki. almanya ise D harfi alır isviçre ise S mesala TI harfleri yanına.... tarihide ay gun olarak ayıklayıp verdiğimiz voucher numarasında kullanamayacaksak sadece sıra numarası vereceğiz o takdirde :(

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Num isimli sayfanızdaki 14 ve 3 değerlerini değiştirdiğinizde atanan PRO NO yeni kayıtta güncellenecektir. Ayrıca Ana isimli sayfanızda F3 hücresine yazacağınız pazar adına göre PRO NO daki ülke koduda güncellenecektir. Sizin istediğiniz farklı birşey ise lütfen dosyanız üzerinde açıklamalı bir biçimde örnekleyerek gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
PARDON ben oraya takıldığım için goremedim başta :p
SÜPERRR OLMUŞ çoook teşekkürler
NE DIYEBILIRIMKI
Ellerinize sağlık...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
ARKADAŞIM fazlamı oldum bilmiyorum ama bu yaptığınla alakadar son birşey daha isteyebilirmiyim? Bu Veri saklama deposuna alınan rezervasyonların sonradan tekrar çıktısına veya maillenmesine ihtiyacımız oldugunda gerekli sayfaların üstünde bir seçim yeri olsada okla 1-2-3-4-5.. devam etse 3ü işaretlediğimizde depodaki 3 numaralı satırın bilgileri gerekli yerlere gelse olabilrimi?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Anladığım kadarıyla dosyanızda gerekli düzenlemeleri yaptım. İncelermisiniz. Umarım faydası olur.

Otel Rez isimli sayfanın O1 hücresine bir alan tanımladım. Bu hücreden yapacağınız seçime göre veriler güncellenecektir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
kardeşim ellerine sağlık bunun nasıl yapıldığını (O1 hücresindeki oklu seçimi)öğretebilirsen diğer sheet.lere uygulamayı ve ufak formulizasyon hatalarını ben düzeltir sana tekrar zahmet vermem. (örn voucher numarası yerinde otel yazıyor)
teşekkürler iyi çalışmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...