Soru Makro ile Satır gizleme ve Grafiğe Veri Çektirme

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-03-2020
İyi çalışmalar. Benim 3 konuda yardıma ihtiyacım var.
1- "İl Emn. Müd. İcmal" isimli sayfamda makroya tıkladığımda yanında veri olmayan satırların gizlenmesini istiyorum. (Veri girişi direk yapılmamıştır formül ile çektiriliyor.)
2- "Grafik Kaynağı" isimli sayfamdaki makroya tıkladığımda "İl Emn. Müd. İcmal" verileri ve suç adlarını kopyalayıp kendi sayfasına yapıştırmalı ve büyükten küçüğe sıralamalı. (Sadece veri olan satırları almalı ve zaten 1. maddedeki makro veri olmayan sütunları gizlediği için alamayacak. Birde 6, 24, 45, 63, 79 ,91, 121. satırdaki gri tabanla yazılmış Suç Başlıklarını almayacak, sadece suçları alacak.)
3. "Grafik" isimli sayfadaki makroya tıkladığımda "Grafik Kaynağı" isimli sayfadan ilk başından son veri alınmış kısma kadar seçip veri kaynağı olarak belirleyecek. (Suçlar sürekli değişeceği için standart satıra bağlamak yerine dolu hücreleri kendi bulup seçmeli) Bu konularda zaman ayırıp yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Anlam karmaşası yaşanan yerler varsa tekrar açıklamaya çalışırım. İyi Akşamlar
İlgili Dosya

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Grafiğin otomatik veri almasını nasıl sağladınız acaba? Farklı bi çalışmayada uygulamak istiyordumda ne sayfanın kod bölümünde ne de belli bi makroda bulamadım, yardımcı olabilir misiniz?

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Grafiği Verilerin olduğu sayfada hazırlayın, sonra kopyalayıp; Grafik göstereceğiniz sayfaya yapıştırın.
Boyut vb. düzeltmeleri bu sayfada yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Grafiği Verilerin olduğu sayfada hazırlayın, sonra kopyalayıp; Grafik göstereceğiniz sayfaya yapıştırın.
Boyut vb. düzeltmeleri bu sayfada yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim, söylediğiniz şekilde çözdüm. Bir şey danışmak istiyorum. Belirli tarihler arasında veri çekmem gerekecek. Aklıma her gün için bi sayfa oluşturup tarih aralığını seçtiğimde, ilgili tarihler arasındaki sayfaları toplayıp çıktı sayfasına aktarmak geldi. Daha çalışmaya başlamadan bi danışmak istedim daha kolay tavsşye edeceğiniz bi yol var mı?

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Tavsiyem:
Bu tür çalışmalarda; mümkünse, Veri Girişleri tek bir sayfada ve "Veri Tabanı" oluşturacak şekilde yapılırsa daha verimli sonuçlar almak mümkün olmaktadır.
Düşünülerek , ihtiyaçlara uygun ve yeterli bilgilerle hazırlanmış bir "Veri Tabanı" sayfası ilerde oluşturmak istediğiniz bütün çalışmalarda sizin için bir "Kaynak" olacaktır.
Her türlü "Rapor" işlemlerinizi de yine bu "Veri Tabanı" sayfasından yapabilir olacaksınız.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Tavsiyem:
Bu tür çalışmalarda; mümkünse, Veri Girişleri tek bir sayfada ve "Veri Tabanı" oluşturacak şekilde yapılırsa daha verimli sonuçlar almak mümkün olmaktadır.
Düşünülerek , ihtiyaçlara uygun ve yeterli bilgilerle hazırlanmış bir "Veri Tabanı" sayfası ilerde oluşturmak istediğiniz bütün çalışmalarda sizin için bir "Kaynak" olacaktır.
Her türlü "Rapor" işlemlerinizi de yine bu "Veri Tabanı" sayfasından yapabilir olacaksınız.
İyi çalışmalar.
Aklımda bulunduracağım teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Yeniden düzenlenen dosyanız linktedir.
Dosya Linki
Efendim iyi günler. Zamanında yardımcı olup yaptığınız tabloda güncelleme yapmam gerekti. 100 tane olay ekledim. Bu yüzden veri aldığı satır ve sütun numaralarını güncelledim. Yani tek yaptığım şey bu oldu ama bilgisizlikten sanırım güzel kodunuzu bozdum. Ek olarak atıyorum, yardımcı olabilir misiniz acaba? Zamanınız yoksa tarif etseniz ben düzeltmeye çalışsam?DOSYA;

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Dosya Linki

Dosyadaki açıklamayı okuyup, inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Dosya Linki

Dosyadaki açıklamayı okuyup, inceleyiniz.
Teşekkür ederim, yaptığınız kod çalışıyor. Ama şöyle bi sorunla karşılaştım kodu kendi tabloma taşıyınca. Makro işini bitirince 1. satırdan - 220.satıra kadar gizliyor. İçinde veri olsun yada olmasın. Sebebi ne olabilir acaba?

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Gönderdiğiniz dosya kendinize ait değil miydi?

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Gönderdiğiniz dosya kendinize ait değil miydi?
Evet. Sorunu çözdüm, tüm olaylarda veri olunca yapıyor. Deneyin isterseni 220 olayın 220sindede veri girişi yapıldığında gizliyor. Ama 199 vs olay varsa en az bir tane bir boş olay varsa sıkıntı olmuyor

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
İyi çalışmalar.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit