Makro silen Makro

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Bir dosyada makro kullanıp düzenledikten sonra mail ile dışarı gönderiyorum. Dosyayı alan kişinin kullandığuım makroyu görmemesi için ( rakip firmaya gönderiyorum ) VB düzenleyicisini açıp modülü siliyorum.

Bunu bir makroyla yapmak mümkün mü? En azından karşı taraf sadece falanca modülü silen bir makro görecek. Ama silinenin ne iş yaptığını anlayamayacak.

Makro kaydetme sihirbazı ile denedim ama işe yaramadı.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sub Auto_Open()
Set modul = ThisWorkbook.VBProject.VBComponents("Module1").CodeModule
modul.DeleteLines 1, modul.CountOfLines
End Sub

bu kodu kullanan bilgisayarda güvenlik alanından VBPROJ. erişimine güven seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ekli örneği de ineceleyebilirsiniz.....

"Module2" isimli modülde yer alan Test isimli makro, "Module1" isimli modülü komple siler, kendisinin içinde bulunduğu "Module2" isimli modülden de sadece kendisini siler...

.

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Teşekkürler, dediğiniz gibi güvenlik ayarı yapmam gerekecek.

Aslında maili ben atınca sorun olmuyor. Ancak ben yokken başkasının atması gerektiğinde nereden nasıl sileceklerini bilmedikleri için böyle bir makroya ihtiyaç duymuştum.

En son ihtimal şirketteki herkesin bilgisayarında bu güvenlik ayarını yapmam gerekecek. Peki bu izin verme durumu ekstra bir güvenlik açığı oluşturur mu, bilgisayarların başına kötü bir durum gelebilir mi? ( Sadece bu izin verme durumundan dolayı )

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
...........En son ihtimal şirketteki herkesin bilgisayarında bu güvenlik ayarını yapmam gerekecek. Peki bu izin verme durumu ekstra bir güvenlik açığı oluşturur mu, bilgisayarların başına kötü bir durum gelebilir mi? ( Sadece bu izin verme durumundan dolayı )
Bu durumda antivirüs programı ile korumanız yoksa sadece makro virüslerine karşı risk almış olursunuz.