Makro-VBA İle Stok Programı

Excel Vers. ve Dili
2016 profesiional plus
Yaptığım programda Bir butona basarak stoktan istediğim adet düşüş yaşanmasını istiyorum.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Foruma hoş geldiniz.

Bu kadar açıklamayla

Stok = Stok - DüşülecekAdet

Şeklinde kod yapısı kurulabilir. Fazlası için lütfen örnek dosya paylaşın ki stok nerdeymiş, buton nasılmış, düşülecek miktar nerden geliyormuş görebilelim.

Excel Vers. ve Dili
2003
İnceleyiniz, istediğiniz böyle bir şey midir ?

Not : Verileriniz bulunduğu sütunların sıralamasını düzeltmeniz lazım. Şöyle ki;
Stok, Stokta Kalan, Toplam Stok, Stoktan Çıkan diye sıralanmış. Ben Stok yazan 2.sütunu baz alarak düzenleme yaptım. Sizin de gerektiği şekilde sütunları düzeltmeniz lazım.

Excel Vers. ve Dili
2016 profesiional plus
İnceleyiniz, istediğiniz böyle bir şey midir ?

Not : Verileriniz bulunduğu sütunların sıralamasını düzeltmeniz lazım. Şöyle ki;
Stok, Stokta Kalan, Toplam Stok, Stoktan Çıkan diye sıralanmış. Ben Stok yazan 2.sütunu baz alarak düzenleme yaptım. Sizin de gerektiği şekilde sütunları düzeltmeniz lazım.

Merhaba hocam, ilginiz için teşekkür ederim. Satış butonunu tıkladığımda seçtiğim malzemelerin stoktan düşmesini istiyorum. Ana Menü sayfasında ListBox'dan seçip sıraladığım malzemeleri Satış butonuna tıkladığımda stokdan düşmeli.

Excel Vers. ve Dili
2016 profesiional plus
Excel Vers. ve Dili
2016 profesiional plus
Excel Vers. ve Dili
2003
Olmaz sanırım. Zaten deneyip gözlemleyebilirsiniz. Yalnız benim farkettiğim durum, stok miktarı 0 olan ürünler, eksiye (-) düşüyor. Bunun için kodda değişiklik yapılması uygun olur sanırım.