Matbu Evrak Üzerİnde BoŞluk Doldurmak

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
elimde 2 adet matbu evrak var , ben bunlara excelde bi makro yapmak vede sabitlemek istiyorum. örneğin yeni bi çalışma kitabı içerisinde 4 tane sayfa açıp 1. sayfada bilgileri girip 2. sayfada matbu evrağının boşluklarına gelecek şekilde yazıcıdan çıkarmak istiyorum. 2. matbu evrağımıda aynı şekilde aynı çalışma kitabı içinde saklamak istiyorum. bana yardımcı olursanız sevirim.yada matbu evraklarımı gönderebilirim bana böle bi sayfa yapabilecek arkadaş varmı. şimdiden tşk ediyorum paylaşımlarınız için. saygılar MURAT

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
slm

winzip olarak ekledim ama gözükmüyor sanırım

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
bu sefer oldu sanırım matbu evraklar ekte sayın evren saygılar..

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
sayın ercan sizde yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Yolladığınız dosya excel dosyası değil db uzantılı veri tabanı dosyası.
db uzantılı veri tabanlarından excel'e nasıl veri çekildiği konusunda bir bilgim yok.mdb olsaydı yapardımda db yi bilmiyorum.
İlgilenen arkadaşlar olacaktır sanırım.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
arkadaşlar bize yardım edecek yokmu allah aşkına birileri yardım etsin bu konuda bana ve benim gibilerine şimdiden tşkler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
zip li gönderilen matbu evraklar dosyası içinde resim halinde matbu evraklar var. dosya mdb değil, ben açtım baktım, formlar tarayıcıdan geçirilip ön-arka kapaklar gönderilmiş.

benim aklıma ilk gelen, excelde olmayabilir ama word de olabilir. bu matbu evraklar çok net biçimde(sizinkiler mavi renk tonlu çıkmış) iyi bir tarayıcıdan geçirildikten sonra boş bir word dosyası açıp arka plan olarak bu resim kaydedilirse, bu word dosyası tekrar açıldığında bu resim arka planda fon olarak önünüze gelecek siz de ön planda istediğiniz yere yazılarınızı yazabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
peki sizin dediğiniz gibi yaparsak yazıcıdan çıktı alırken arka plan resmide çıkacakmı sonuçta matbu evrak bu boşlukları doldurmamız gerekiyor. amaç daktilodan kurtulup zaman kazanmak. siz yapıp ekleyebilirseniz sevinirim. ilgniz için tşkler

zip li gönderilen matbu evraklar dosyası içinde resim halinde matbu evraklar var. dosya mdb değil, ben açtım baktım, formlar tarayıcıdan geçirilip ön-arka kapaklar gönderilmiş.

benim aklıma ilk gelen, excelde olmayabilir ama word de olabilir. bu matbu evraklar çok net biçimde(sizinkiler mavi renk tonlu çıkmış) iyi bir tarayıcıdan geçirildikten sonra boş bir word dosyası açıp arka plan olarak bu resim kaydedilirse, bu word dosyası tekrar açıldığında bu resim arka planda fon olarak önünüze gelecek siz de ön planda istediğiniz yere yazılarınızı yazabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
elbette çıkacak, ben geçmişte başka bir iş için buna benzer form yaptım ve kullandım. yazıcıdan çıktı almadan önce yazıcı ayarlarında arka plan çıksın mı şeklinde ayar yeri olabilir, varsa etkinleştir ve yazdır.

yani tarayıcıdan çıkan resim çok beyaz ve net olmalı ki yazıcıdan çıkarken kirli çıkmasın.

tarayıcıdan geçirilen resim bir isim verilerek kaydedilecek.
bir word dosyası açılacak
biçim sekmesinden arka plan seçilecek
buradan "basılı fligran" seçilecek
buradan "resim fligranı" tıklanacak ve yandaki "silerek geç" pasifleştirilecek
aynı yede " resim seç" tıklanacak ve arka plan olmasını istediğin resmi buradan bulup çifttıkla, tamama bas ve resmi dosyanın arka planında gör. artık bu dosyayı her açışında bu resim gelecek.

yazdırmaya gelince, yazdır seçeneğinden sol altta çıkan sağ alttaki "seçenekleri" tıkla, açılan pencerede sağ üstteki "arka planda yazdırma" seçeneği otomatik seçili gelmişse onu kaldır ve uygula, bastır.

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
istediğin matbu evrak belki o kurumun internet sitesinden daha temiz ve net bir şekilde indirilip kaydedilebilir

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
tşk ederim bi göz gezdireyim. ilgin için tekrar tşkler eline emeğine sağlık

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
elbette çıkacak, ben geçmişte başka bir iş için buna benzer form yaptım ve kullandım. yazıcıdan çıktı almadan önce yazıcı ayarlarında arka plan çıksın mı şeklinde ayar yeri olabilir, varsa etkinleştir ve yazdır.

yani tarayıcıdan çıkan resim çok beyaz ve net olmalı ki yazıcıdan çıkarken kirli çıkmasın.

tarayıcıdan geçirilen resim bir isim verilerek kaydedilecek.
bir word dosyası açılacak
biçim sekmesinden arka plan seçilecek
buradan "basılı fligran" seçilecek
buradan "resim fligranı" tıklanacak ve yandaki "silerek geç" pasifleştirilecek
aynı yede " resim seç" tıklanacak ve arka plan olmasını istediğin resmi buradan bulup çifttıkla, tamama bas ve resmi dosyanın arka planında gör. artık bu dosyayı her açışında bu resim gelecek.

yazdırmaya gelince, yazdır seçeneğinden sol altta çıkan sağ alttaki "seçenekleri" tıkla, açılan pencerede sağ üstteki "arka planda yazdırma" seçeneği otomatik seçili gelmişse onu kaldır ve uygula, bastır.

kolay gelsin

bu bahsettin olay benim fazla işime yaramadı boşluklara tam denk gelmiyor. başka önerisi olan varmı arkadaşlarbu matbu evrakları nasıl doldurmam konusunda.şimdiden tşkler...