mde yapmak bu kadar zormu ?

dosyamı mde yapmak istiyorum veritabanını düzenle onardan düzenledim ama sonra mde yap dedim.microsof access mde veritabanı oluşturamadı htası veriyor nasıl mde yapabilirim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Hala accessim yok ama, şunu deneyin.Bir tane yeni file oluşturun birde tablo olsun içinde.PCnizde hangi ofis yüklü ise o formatta save edilmiş olmalı ,değilse convert database deyin ve kendi formatınıza çevirin ve sonra mde yapın olması lazım.

Not1:Birde imzanıza ofis versiyonunuzu yazmanın zamanı geldi artık Ahmet Bey, ne dersiniz. :hihoho: :hihoho: :hihoho:

Not2:11 tane nedeni olabilirmiş, ben sadece birini yazmıştım aşağıdaki linki inceleyin.

http://www.access.qbuilt.com/html/conversion.html

teşkkürler jale hanım dniycem tabi ingilizcsini çözebilirsem 11 maddenin teşekkürler

oluşturmadım ama mde yap dediğimdee MİCROSOF ACCEESS MDE OLUÞTURAMADI diye bir hata veriyor

Excel Vers. ve Dili
Ofis XP Türkçe
Programın kodlama aşamasında herhangi bir hata yaptı isen mde yapamazsın
önce kod hatasını düzeltmelisin

Visual Basic Düzenleyicisine (Alt+F11) gir
Debug menüsünden Compile et, yani derle bu işlem yaptığın hatalı kodlamayı bulur
kodlamanı düzelt sonra mde yap...........

draydix çok teşekkr ediyorum gerçektende compile ettikten sonra mde yaptı.bir yerde hata buldu onu dzelttim oldu teşekkrler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Yukarda verdiğim linkin faydalı olduğunu farkedip buraya aldım.Bir ara gençlerden birileride türkçeye çevirirse iyi olur hani. :D

İlk maddenin compile olduğuna da ayrıca dikkatinizi çekerim.

The "Can't make an MDE!" checklist:

1.Does the code compile? (This is the most common reason for failing to create the MDE format.)

2.Is the database format the same version of Access as that being used to create the MDE? (For example, the default database format for Access XP and 2003 is 2000, but one needs to convert the database to the current version before making an MDE database out of the MDB database.)

3.Do you have sufficient permissions on the Windows directory where the MDE file is going to be created? (Read, create, and modify)

4.If the database is secured using user-level security, are you currently logged in as the owner of the database, or at least a member of the Admins group? (For best results, make sure that you are logged into the workgroup as the owner of the database. Being a member of the Admins group will usually work, but not always.)

5.If you aren't the owner of the database, do you have sufficient user-level permissions? (Open/run, open exclusive, modify design or administer for all tables, and read design permissions for all objects)

6.Do you have exclusive access to the MDB file? (You can open the database file in shared mode, but no other user or process can be using the database while you create the MDE database. To prevent interference from others, you may want to open the MDB file in exclusive mode, but this isn't required.)

7.Is there sufficient disk space available for the new MDE file?

8.Are you attempting to create an MDE from Access 2000, but with applications from Microsoft Office XP or Visio 2002 also installed on the computer, and already have Microsoft Office 2000 Service Packs 1, 2 and 3 installed?

9.Is the database no longer replicated, if it once was?

10.If there's a VBA password, have you already opened the VB Editor with that password so that the code is accessible?

11.If this database references other Access databases as libraries, have they all been converted to MDE files already, including any that are part of a chain of library databases?

jale hanım teşekkr ediyorum ama compile nasıl yapıldığını bilmiyordum özür dilerim yani sizin bilgilerinize her zaman ihtiyacımız var tekrar teşekkrler.

Umarım birilerinin işine yardımcı olur.

MDE yapamamanın nedenleri:
1. Kodu derledin mi? (MDE yapamamanın en çok rastlanan nedeni budur.)
2. MDE yapmaya çalıştığınız Access ile veritabanı formatınız aynı mı? (Ã?rneğin, Access XP ve 2003 için kabul edilen veritabanı formatı 2000’dir, bu sebeple mevcut formata dönüştürmek gerekebilir.)
3. MDE dosyanın oluşturulacağı Windows dizininde okuma, oluşturma, değişiklik yapma gibi izinlere sahip misin?
4. Eğer veritabanı, kullanıcı seviyesi için kilitli ise, halihazırda veritabanı kullanma iznine sahip misin veya en azından Adminin grubunun bir üyesi misin? (Bu durumda en iyi çözüm, veritabanı sahiplerinden oluşan çalışma grubuna dahil olmaktır. Adminin grubuna katılmak da genellikle işe yarar ama her zaman değil.)
5. Veritabanı sahiplerinden biri değilseniz kullanıcı düzeyi izinleri aldınız mı? (Açma/Çalıştırma, Ã?zel Açma, Değiştirme veya bütün tabloları yönetme ve bütün nesneler için tasarım izinleri gibi.)
6. MDB dosyaya tek başına erişime sahip misiniz? (Paylaşımlı modda veritabanı dosyasını açabilirsiniz. Fakat siz MDE veritabanı dosyasını oluştururken diğer kullanıcılar ve işlemler dosyayı açamazlar. Diğerlerinin erişimini önlemek için MDB dosyasını exclusive( tek başına) modda açmak isteyebilirsiniz. Ancak bu pek istenmez.)
7. Yeni MDE dosyası için yeterli disk alanına sahip misiniz?
8. Bilgisayarınıza Office XP veya Visio 2002 aplikasyonları, Microsoft Office 2000 SP1,2,3’ün yüklü olduğundan emin olarak Access 2000 de MDE oluşturmayı denediniz mi?
9. Daha önce yapılabildiği halde veritabanı artık kopyalanmıyor mu?
10. Eğer VBA’nın bir şifresi varsa VB editörünü kodlara erişmenizi sağlayan bu şifre ile mi açtınız?
11. Kütüphane olarak kullanılan diğer Access veritabanları bu veritabanını referans alıyorsa, tüm bu kütüphane veritabanları MDE’ye çevrilmiş mi?

serpil hanım çok çok teşekkr ediyorum gerçekten herkesin işine yarayacak bir açıklama.

Araçlar menüsünden "veri tabanı hizmet progamları MDE dosyası Yap derseniz kendisi oluşturur. yalnız burada dikkat edeceğini şey ofis 2000 de hazırlamışsanız yine ofis 2000 kurulu bir birgisayarda yapmalısınız. yada xp kullanıyorsanız yani ofis 2000 hazırladığınız dosyayı xp de mde yapmak isterseniz önce aynı menünün yükselme sihirbazını kullanarak önce dosyayı xp ye çevirir sonra aynı yolu kullanarak mde yaparsınız. ama en iyisi hangisinde hazırlamış iseniz o paroramda yapmanız
teknik...

teşekkürler arkadaşım bu konu kapandı...yanii jale veserpil arkadaşların yazdığı maddeleri okuyanlar anlamışlardır teşekkürler yinede