• FORUMU MOBİL UYGULAMADAN TAKİP EDİN

Forumu isteyen üyelerimiz Tapatalk (Harici bir hizmet) üzerinden mobil uygulamadan takip edebilirler.
    iOS için : https://itunes.apple.com/app/id307880732?mt=8
    Android için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity
    adreslerinden indirebilirsiniz.

Bir iki haftaya da foruma özel kendi uygulamamız yayında olacak.
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi
-----------------------

Metinleri hem tarih hem de kategori bazinda nasil siralarim?

tristanfermat

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Merhaba,

ekteki dosyada 1.Sayfadaki verilere göre ve 2.Sayfadaki Form Denetimi secimlerine göre ilk 10 ürünü tabloya yazdirmak istiyorum yani hem kategori hem de tarihe bagli olarak ilk 10 ürünü macro yardimiyla nasil yazdirabilirim?
Tesekkürler

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TÜRKÇE
Merhaba.
Öncelikle sorunuzun çok anlaşılır olmadığını, örnek belgenizin de çok geleşigüzel hazırlanmış olduğu kanaatine vardığımı da belirtmeliyim.
Zira eklenen seçenek düğmeleri bile kendi arasında gruplandırılmamış, aynı hücreye veri yazması bile sağlanamamış idi.

Her neyse; örnek belgede, olması gereken durumu da örneklendirmediğinizden;
anladığım kadarıyla ve formül ile çözüm önerisi içeren ekteki belgeyi hazırladım.
Belgeyi inceleyiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

tristanfermat

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Yapmak istedigim sey buydu. Excel'e yeni yeni basladigim icin tam dogru sekilde dökümani hazirlayamamis olabilirim fazladan düzenlemeniz ve cözümünüz icin tesekkürler.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel2013 English
64Bit
Merhaba,

ekteki dosyada 1.Sayfadaki verilere göre ve 2.Sayfadaki Form Denetimi secimlerine göre ilk 10 ürünü tabloya yazdirmak istiyorum yani hem kategori hem de tarihe bagli olarak ilk 10 ürünü macro yardimiyla nasil yazdirabilirim?
Tesekkürler
Dosyanız eklidir.

Ekli dosyalar