metnin arasında rakamı yazıya çevirmek

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
kolay gelsin arkadaşlar benim sizlerden ricam bitirmek üzere olduğum vergi iade tablomda rakamları metnin arasında otamatik olarak yazıya çevirebilmek yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.yazmak istediğim ön kapak sayfasında.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
arkadışım ikisinide denedim fareyi sağ tıklayınca ytl menüsü cıkıyor fakat bazen sadece rakanları yazdımak gerek birde metnin içine nasıl yazdırırız tabloda belirtmiştim

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Örneğiniz ekte.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Eklemeyi unutmuşum. Sn yurttas yazmış zaten. İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
çok teşekkür ederim arkadaşlar elinize bileğinize en önemliside aklınıza sağlık.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
hata veriyor

arkadaşlar verdiğiniz çözümde bölümlerden(gıda.giyim.kira. sağlık.eğitim) biri boş olduğunda hata veriyor.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Nasıl hata veriyor?

Yazılan formül sizin söylediğiniz bölümlerle ilgisi yok.
D31 ve E31 hücrelerine hangi rakam gelirse onu yazar. Hiçbir rakam gelmezse hiç birşey yazmaz.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyanız ekte . Bir kez daha inceleyin.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
bak arkadaşım ekte gönderiyorum
"değişen birşey yok aynı"

Ben bayılıyorum bu ifade tarzına!

İfadelerinizden, bir şey anlamak mümkün değil.

Neresi olmamış? Biraz açıklama yaparmısınız?

1. Belge adedi D31 hücresinde 4 yazıya da "İş bu bildirimle ile beyan ettiğim eğitim, sağlık, gıda, giyim ve kira için ekli dört adet belge karşlığında yapmış"

2. E31 hücresinde de 125,25 bu da yazıya "olduğum harcama tutarı yüzyirmiüçYTL.yirmibeşYKR. dir. (**) Bu belgelerin ve belgelerde yer alan harcamaların" şeklinde yansıyor.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
cevap

özür dilerim kendimi anlatadımğım için ekteki dosyada kira bölümüne hiç bi şey yazmayınca yazdığınınız formül *AD yazılı ihtar geliyor .çift tıklayınca formül çıkyor fakat daha sonra boş yere tıklayınca 0 gözüküyor.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ben yine ne istediğinizi anlayamadım.

Şimdi siz yukarıdakileri unutun. Aşağıdaki dosyalara bakın.

1. Bir dosyanızı boş hazırladım.
2. Aynı dosyanızın her bir sayfasına birer kayıt girdim.

Bunları inceleyip, neresi olmuyor onu söyleyin.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
yazdığın formül

yazdığın formül bende neden *ad gözüküyor birde baskı özünleme yaptığında orada birşey çıkmıyor.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bende sizin söylediklerinizin hiç biri olmuyor. Herşey normal.

Bu dosyalar hem Excel'in 2003 ve XP'sinde denedim. Herhangi bir sorun yok.

Sizde neden problem olduğunu anlayamadım.

Eğer bu formülü, kodları kendi dosyanıza kopyalamadan yapıyorsanız, doğal olarak çalışmaz.

Kendi dosyanıza ALT+F11 tuşlarına basarak kodların olduğu bölüme ulaşın. Benim gönderdiğim dosyadan bu kodları kopyalayarak kendi dosyanızda ekleyeceğiniz Module'nin içine yapıştırınız. O zaman bu kullanıcı tanımlı iki fonksiyon çalışacak.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
baştan benim bu sorunuma gösterdiğin ilgiye teşekkür ederim .sizin dosyaya formülü yazıpta gönderdiğinizde formülünüz okunuyor. fakat kira bölümü sayfasındaki değerleri silip boş olarak bıraktığımızda formül hata veriyor. tektar girdiğimde düzelmiyor. saygılarımı sunarım.dosya ekte.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
cevap.

bu gün leventm nin yazıyı metne çevirme ile ilgi notlarınla birde bana gönderilen fomülü karşılaştırdığımda çok ufuk ve dikkat çekmeyen bir noktayı fark ettim.metnin arasında
''$yazıyla(D31)$'' vardı fakat notlarda
''$YAZIYLA(D31)$'' vardı bunu düzeltince sorunum çözülmüş oldu.ilgilenen yurttası biraz üzdüm galiba özür diler ,kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 İngilizce
Arkdaşlar benim bu formulu başka bi excel dosyasında kullanmam gerek nasıl kullanırım acaba bilgilendirirseniz sevinirim....