"microsoft.ace.oledb.12.0' sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil" Hatası

hadromer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
LTSC Professional Plus 2021 64 Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-04-2028
Merhaba,
elimde bir istatistki analizi için program var. Programı önceden kullanabiliyordum. Ama şimdi programı açıp excel dosyasını veri yükle seçeneğinden seçtiğimde aşağıdaki hatayı veriyor. Access database engine de yükledim sonuç değişmedi. Yardımcı olabilir misiniz ? windows 10 x64 kullanıyorum. Office programlarından word,excel, powepoint yüklü sadece. Access yüklü değil, ondan olabilir mi ?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Derleme 64 bit process ise, Engine de 64 bit olmalı. Kontrol edin...

hadromer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-04-2028
Derleme 64 bit process ise, Engine de 64 bit olmalı. Kontrol edin...
Merhaba,
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim fakat yazılım kodlama konusuna çok uzağım. Bu düzenlemeyi nereden yapacağım ? program arayüzünde herhangi bir ayar sekmesi yok.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
O zaman şöyle deneyin... Aşağıdaki bağlantıdan her iki mimari (32 ve 64 bit) yükleyiciyi indirin.
Önce AccessDatabaseEngine.exe isimli paketi kurun. Muhtemelen uygulama 32 bit'tir. Eğer öyleyse, problem ortadan kalkacaktır. Eğer işe yaramazsa, uygulamanız 64 bit'tir. Öncelikle ilk kurulanı denetim masasından bulup kaldırın. Ardından AccessDatabaseEngine_X64.exe isimli paketi kurun. Uygulama sorunsuz çalışacaktır.

Paketlerin indirme bağlantısı : https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255

Ekran görüntüsü aşağıda...

223986

.

hadromer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-04-2028
O zaman şöyle deneyin... Aşağıdaki bağlantıdan her iki mimari (32 ve 64 bit) yükleyiciyi indirin.
Önce AccessDatabaseEngine.exe isimli paketi kurun. Muhtemelen uygulama 32 bit'tir. Eğer öyleyse, problem ortadan kalkacaktır. Eğer işe yaramazsa, uygulamanız 64 bit'tir. Öncelikle ilk kurulanı denetim masasından bulup kaldırın. Ardından AccessDatabaseEngine_X64.exe isimli paketi kurun. Uygulama sorunsuz çalışacaktır.

Paketlerin indirme bağlantısı : https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255

Ekran görüntüsü aşağıda...

Ekli dosyayı görüntüle 223986

.
çok teşekkür ederim, 32 bit versiyonu indirince sorunum çözüldü.