MLZ_İSMİ SAYFASINDA FİYATI GİRENLER SAYFASINDAN GETİRME

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Bende çalışıyor.

Ã?nce
Sayfa seçeceksiniz.

Sonra Combobox'tan malzeme ismi seçin ve bul düğmesine basın veriler liste kutusuna gelir.

Değiştireceğiniz malzemenin üzerine mouse ile basınca textbox'lara aktarılır burada
istediğinize yeni veriyi yazıp değiştir düğmesine basın.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
İlginiz için çok teşekkür ederim

Bende üzerinde çalışıyorum bitirince size döneceğim :hey:

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Sayın Zafer bey şimdi burda satışları girerken combobox1 in içeriğini ben SATIÞ_MLZ SAYFASINDAN ALMAK İSTİYORUM GİRİÞ VE İADE YAPARKENDE
STOK_MLZ SAYFASINDAN ALMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN GEREKEN KODLAR NELERDİR BUNLAR DEVAMLI DEÐİÞEBİLECEÃİ İÇİN HER AÇILIÞTA OTOMATİK KONTROL ETSİN COMBOX İÇİNDEKİ BİLGİLERİ...

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Aşağıdaki kod'u giris formunun kod sayfasına yapıştırın

Private Sub ComboBox2_Change()
If ComboBox2.Value = "SATIÞLAR" Then ComboBox1.RowSource = "SATIÞ_MLZ!b2:b300" Else ComboBox1.RowSource = "STOK_MLZ!B2:B3000"
End Sub

Aşağıdaki form da bulunan koduda aşağıdaki kodlarla değiştirin

Private Sub ComboBox1_Change()
If ComboBox2.Value = "SATIÞLAR" Then TextBox50 = Sheets("SATIÞ_MLZ").Cells(ComboBox1.ListIndex + 2, 1) Else TextBox50 = Sheets("STOK_MLZ").Cells(ComboBox1.ListIndex + 2, 1)

End Sub

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Dosyanız son haliyle ektedir.

Sayfalardan giren ve satışı seçerek deneyiniz.
textbox7 ve 8 seçtiğiniz sayfaya göre değişmektedir.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Sayın zafer bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
Sizden bir ricam daha olacak son olarak eklemiş olduğunuz form ve kodlarını benim şimdi gönderdiğim çalışmanın son halidir sadece bir kaç değişilik yaptım buna göre uyarlayabilirsek çok iyi olacak

değişmesi gereken hususlar S.no sutununa gelecek sınra noları otomatik olsun

tarihte DTPicer vaarmış daha güzel tarihi seçmek mümkünse onu koyalım birde malzeme adını veya satışlar da seçtiğimiz zaman birimi ve birim faytı otomatik SATIÞ_MLZ sayfasından otomatik gelsin

Yine satışlarda İskondo % ve iskonto tl için miktar var burda olması gereken olay İSKONTO % DEYİ YAZINCA BİRİM FİYATI HARİÇ TOPLAM TUTARI VE İSKONTO DEÐERİNİ FORMA YAZSIN ÞAYET İSKONTO DEÐERİNİ YTL OLARAK YAZDIÐIMIZ ZAMAN YİNE BİİRM FİYAT HARİÇ YAPILAN İSKONTO YÜZDESİ VE TOPLAM TUTARI ETKİLESİN VEYA TOPLAM TUTARA NE KADARA SATILMIÞSA BİRİM FİYATI HARİÇ İSKONTO YÜZDESİ VE İSKONTO MİKTARINI FORMA YAZSIN VE KAYIT I ONA GÃ?RE YAPSIN... SANIRIM BUNLARI YAPARSAK GERÇEKTEN GÜZEL BİR ÇALIÞMA OLACAK VE KULLANIMIDA PRATİK OLACAK

SİZE VE BU SİTEYİ KURANLARA ÞİMDİDEN ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM...

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba