mükellef defteri yapmaya çalışıyorum ama sorun üstüne sorun...

Excel Vers. ve Dili
2000
Merhaba yeni bir üye olarak ilk mesajım; uzun zamandır takip etmeye çalışıyorum, forumda arama yaptım ama bu konu biraz karışık benim için aramada bulduğum mesajlarda oldukça karışık, bir mükellef defteri yapmaya çalışlıyorum, mükelleflerin aylara göre vereceği beyannameleri gösteren, yeni mükellefin eski mükellefin kolayca yer değiştirebileceği vergi ve tc no ları birlikte görülebilen arama yapınca direk çıkan soy ada göre veya vergi noya göre otomatik sıralanabilen yeni mükellef kayıtlarını yapınca, ama bunları nası yapabilirim bir el atın lütfen 1 haftadır uğraşıyorum. deneme exceli ek'e eklicem ama fazla gelişmiş bir şey değil.
şimdiden teşekkürler.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba hesap. Dosyanda data var ama, olmasını istediğin rapor yok. Sen manuel olarak böyle bir görüntü hazırla, o şekilde daha kolay yardımcı olurlar.

Excel Vers. ve Dili
2000
olay aslında şu benim faal olarak görülen 978 mükellefim var bu da hazırlanmış önceki listede her mükellef 1er sütunda ama göndermiş olduğum excel sayfasında mükelleflerin sütunları 4'er li sütunlarda yani 1 li sütunlu listeden 4 lü listeye aktarma yaparken hata veriyor. ben istiyorum ki bu 1 li sütuna yazdığım kişilerin sıralamasını kendi otomatik yapsın, hala çok karışık; olayı bile anlatmakta zorlanıyorum. bir de sıralamayı sadece isimde değil o kişinin vergi no, tc no, vermiş olduğu beyannameleri gösterir tıklar da yapsın:yardim: