Soru Mükerrer kayıt uyarı versin ama kayıt yapsın...

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-03-2023
Merhaba,

Aşağıda paylaşmış olduğum kod ile mükerrer kayıt yaptığımda uyarı vermesini sağlıyorum. Burada sıkıntı yok.
Kayıtları 2 türlü yapmaktayım biri userform üzerinden diğeride birden fazla kayıt yapacak isem aynı veriyi kopyala yapıştır yolu ile kayıt altına almaktayım.
Userformdan kayıt ettiğimde veya excel içeriğinden tek tek kayıt yaptığımda sıkıntı yok.
Fakat excelin içinden aynı veriyi kopyalayıp aşağı doğru farzı misal 5-10-20 hücre seçip yapıştırmak istediğimde hata alıyorum. Silme işleminde de hata alıyorum.
1 kayıtta yaptığı işlemi aynı anda 1 den fazla yaptığımda da hata almamam için ve silme işleminde de hata almamam için kodu nasıl revize edebilirim?
Yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler..

Kod:
Option Explicit
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, Range("A1:A1048576")) Is Nothing Then Exit Sub
If WorksheetFunction.CountIf(Range("A1:A1048576"), Target) > 1 Then
MsgBox "ÖZEL KOD DAHA ÖNCE KAYIT EDİLMİŞ BİLGİNİZE...!", vbCritical, "OREX"
End If
End Sub
Tek tek kayıtta hiç bir sıkıntı yok. Gayet güzel çalışıyor kod;

236268

Bir hücreyi kopyalayıp veya farklı bir yerden kopyalıp aşağıya doğru çektiğimde hata alıyorum;
Aynı işlemi satırı komple seçip delete yaptığımda da aynı hatayı alıyorum veya kayıt yapılan hücreleri seçip delete yaptığımda da aynı hatayı almaktayım.

236269

236270

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
22-03-2023
Çözüldü;
On Error Resume Next
İlgili kod kodun başına yazıldığında hata vermiyormuş öğrenmiş olduk..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
On Error Resume Next komutu riskli bir kod satırıdır. Beklenmedik durumlara sebep verebilir.

Bu sebeple bu satır yerine hata kontrolleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
22-03-2023
On Error Resume Next komutu riskli bir kod satırıdır. Beklenmedik durumlara sebep verebilir.

Bu sebeple bu satır yerine hata kontrolleri kullanmanızı tavsiye ederim.
@Korhan Ayhan Hocam,
Uyarınızı dikkate alacağım. Bir kaç gün böyle çalışacağım bir sorun teşkil ediyor mu bakacağım. Sorun teşkil etmez ise bu kod ile devam ederim. Sorun teşkil ederse uygulamaya ait kodu komple siler ve olurunu araştırmaya çalışırım.
Saygılarımla, hayırlı akşamlar.