Bilgi Ömer Baran Yasaklama Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Forumumuza uzun süre katkı sağlayan Ömer Baran yasaklanmıştır.
Burada diğer forumların linklerinin paylaşılmasını ve tanıtılmasını hiç bir zaman engellemedim. Buna çoğunuz şahitsiniz.
Ancak Ömer Bey artık foruma katkı sağlamayı bırakıp üyeleri kendi forumuna davet etmeye başlamış.
Bazı üyeler direkt gönderdiği mesajı bana ileterek şikayet ettiler.
Niyet artık belli olmuş.
Burada en son mesaj tarihi Haziran olan Ömer beyi maalesef yasaklamak zorunda kaldım.

Bu kadar zamandan sonra üzücü bir durum ancak iyi niyeti suistimal de tolere edilecek bir yaklaşım değil maalesef.

Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Şimdi anlaşıldı; epey uzun bir süredir forumda çok uzun zaman kalıyor, ama hiçbir mesaj yazmıyordu..... Demek, "özel" den davetiye mektubu yollamakla meşgulmuş....

Ama, kırıldım şimdi ...... beni niye davet etmedi? :)

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Allah iyiliğini versin, çok yaşa sen Üstad..... :)

.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
İyilikten maraz doğar sözü bir kez daha tescillenmiş...
Ömer beyin reklamını yaptığı sitelerin adreslerini sistem üzerinden engelledim. Forumun neresinde bu adresler kullanıldıysa artık ***** karakterleri göreceksiniz.
Ayrıca gördüm ki ana faaliyet konusu tüm yanıtlarında ve profil imzalarında aynı sitelerin reklamlarını yapmak olan üyeler mevcutmuş.
Aynı zihniyet nedeniyle bu üyeleri de yasakladım.

Bilginize.

NOT : Forumdan bende daha çok zaman geçiren ve destek olan üye ve yönetici arkadaşlarımdan rica bu şekilde bir ihlal gördüklerinde bana bilgi vermeleridir. Ben görüp müdahale edene kadar zaman kaybı olmasın.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Şimdi anlaşıldı; epey uzun bir süredir forumda çok uzun zaman kalıyor, ama hiçbir mesaj yazmıyordu..... Demek, "özel" den davetiye mektubu yollamakla meşgulmuş....

Ama, kırıldım şimdi ...... beni niye davet etmedi? :)

.
Haluk bey beni de kimse davet etmedi, ama uzman ameleyi örgütledim onun sitesine gidelim, rakı ve balık muhabbeti :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
25-07-2023
İyilikten maraz doğar sözü bir kez daha tescillenmiş...
Ömer beyin reklamını yaptığı sitelerin adreslerini sistem üzerinden engelledim. Forumun neresinde bu adresler kullanıldıysa artık ***** karakterleri göreceksiniz.
Ayrıca gördüm ki ana faaliyet konusu tüm yanıtlarında ve profil imzalarında aynı sitelerin reklamlarını yapmak olan üyeler mevcutmuş.
Aynı zihniyet nedeniyle bu üyeleri de yasakladım.

Bilginize.

NOT : Forumdan bende daha çok zaman geçiren ve destek olan üye ve yönetici arkadaşlarımdan rica bu şekilde bir ihlal gördüklerinde bana bilgi vermeleridir. Ben görüp müdahale edene kadar zaman kaybı olmasın.
Hüseyin Bey,
Bu tür yasaklamalardan önce üyeler uyarılsa daha iyi olmaz mı? Ya da uyarılıyor mu bilmiyorum.
Sonuçta en çok zararı gerçekten yardıma ihtiyacı olan / forumdan faydalanan insanlar görüyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Ben Davet aldım;
Sayın Ömer BARAN'dan yöneticisi olduğu siteye üye olmam konusunda davet aldım ve üye oldum.Ben zaten excel konusunda nerde bir site görsem üye oluyor ve bilgilerinden istifade etmeye çalışıyorum.Forumda başka excel sitelerine üye olmama şartıda bildiğim kadar yok.Başka excel forumlarına üye olmak onur kırıcı bir durumda değil.Foruma uzun süre emek veren ve bilgilerinden şahsen istifade ettiğim bir kişinin forumdan yasaklanmasına doğrusu üzüldüğümü ve bu tatsız durumun alay konusu yapılmasını hoş karşılamadığı belirtmek istedim.Yeni forumunuz hayırlı olsun.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
@Necdet ;

Tamamdir Necdet Bey, iyi olur .... biraz muhabbet ederiz.

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sayın @çıtır ;

Sanırım konuyu biraz yanlış yorumlamışınız. Eğer birisi üye olduğu forumda uzun zaman boyunca giriş yapmazsa kimse bir şey diyemez..... Ya ilgisini kaybetmiştir, ya da geçerli başka sebepleri vardır. Ama, aşağıda @Hüseyin Beyin alıntı yapılan mesajında belirtildiği gibi, 8 ay boyunca hiç mesaj yazmayıp, forumda bulunması ve bu süre içerisinde forum genelinde katkı sağlamak yerine başka bir siteye üye sağlamak için bu forumdakilere mesajlar yazıyorsa, bence @Hüseyin Bey doğru bir harekette bulunmuştur.

......
..
Ancak Ömer Bey artık foruma katkı sağlamayı bırakıp üyeleri kendi forumuna davet etmeye başlamış.
Bazı üyeler direkt gönderdiği mesajı bana ileterek şikayet ettiler.
Niyet artık belli olmuş.
Burada en son mesaj tarihi Haziran olan Ömer beyi maalesef yasaklamak zorunda kaldım.

Bu kadar zamandan sonra üzücü bir durum ancak iyi niyeti suistimal de tolere edilecek bir yaklaşım değil maalesef.

Maksat, insanlara Excel hakkında yardımcı olmaksa; başka sitede üye veya yönetici olmasına rağmen, bu sitede de yardımcı olabilir.... Örneğin, @İdris SERDAR burada herkese yardımcı olmaya çalışıyor, gerektiğinde kendi sitesinden örnek dosyalara ilişkin link veriyor.... isteyen, onun da sitesine üye oluyor, ama üye olması için kimseyi davet etmiyor.

Neyse, tercihler kişiseldir....

.

Son düzenleme:

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Ömer Bey'in yanlış bir karar aldığını düşünüyorum.
Beni az çok tanıyanlar bilir, en çok üzüldüğüm nokta; emeklerin boşa gitmesidir.
Yine de neticede kendi tercihidir, emekleri için teşekkür edip yolu açık olsun demekten başka bir söz düşmez.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
İ...Ayrıca gördüm ki ana faaliyet konusu tüm yanıtlarında ve profil imzalarında aynı sitelerin reklamlarını yapmak olan üyeler mevcutmuş.
..
@Hüseyin bey,

ben de imzamda web sitemi paylaşıyorum yanlış anlama olmasın : ))

Saygılarımla.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Hüseyin Bey,
Bu tür yasaklamalardan önce üyeler uyarılsa daha iyi olmaz mı? Ya da uyarılıyor mu bilmiyorum.
Sonuçta en çok zararı gerçekten yardıma ihtiyacı olan / forumdan faydalanan insanlar görüyor.
Olaylara sadece kendi pencerenizden bakınca haklısınız. Ancak bu forum 15 yıldır var ve nice böyle olaylar gördük.
Bizim insanımız uyarmakla bir çizgiye gelmiyor maalesef. Tam tersi uyardığınızda "ben sana gösteririm" psikolojisine bürünüyor.
Uyarıldıklarında ilk yaptıkları iş eski tüm mesajlarını silmek oluyordu. Bu durumda da bir sürü hayalet konu kalıyordu ortada.
Bu nedenle sonu belli olan bir durum için uyararak kişiye daha fazla zarar verme imkanı tanımak anlamsız oluyor.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Ben Davet aldım;
Sayın Ömer BARAN'dan yöneticisi olduğu siteye üye olmam konusunda davet aldım ve üye oldum.Ben zaten excel konusunda nerde bir site görsem üye oluyor ve bilgilerinden istifade etmeye çalışıyorum.Forumda başka excel sitelerine üye olmama şartıda bildiğim kadar yok.Başka excel forumlarına üye olmak onur kırıcı bir durumda değil.Foruma uzun süre emek veren ve bilgilerinden şahsen istifade ettiğim bir kişinin forumdan yasaklanmasına doğrusu üzüldüğümü ve bu tatsız durumun alay konusu yapılmasını hoş karşılamadığı belirtmek istedim.Yeni forumunuz hayırlı olsun.
Lütfen ilk mesajımı tekrar okuyun.
Başka foruma üye oldu diye kimseyi yasaklamadım.

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2016 PRO TÜRKÇE-İNG. 64 BİT
Benide çağırmadı. Benim takıldığım nokta Ömer Baran'ın kendine olan güveni. Excel ve kodlama bilgisinin kısıtlı olduğunu düşündüğüm birisi için iyi cesaret göstermiş diyebilirim. Kendisini bu yönden başarılı buldum.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2016 Türkçe 64 bit
18/10/2022
Haluk bey beni de kimse davet etmedi, ama uzman ameleyi örgütledim onun sitesine gidelim, rakı ve balık muhabbeti :)
Sayın Baran beni de davet etti ve bende üye oldum. Her 2 siteden de istifade ediyorum. Davet ederken bu siteyi bırakıp benim siteye gelin demedi. Yeni bir site kurdum oraya da üye olur musunuz dedi. Yanlış anlamayın amacım savunmak değil ama kaş yaparken göz çıkarmayın. Rakı balık muhabbeti hoş olmadı bence

muhsar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 tütkçe
21-03-2029
her iki siteyede üyeyim,hem buranın hemde ilgili sitenin sayesinde excelimi geliştiriyorum ,çok da fayda sağlıyorum.yeni açıldığını gördüğüm sitelerede üye oluyorum, altdüzeyde exel bilgisi olan birisi olarak keşke daha fazla bu tarz siteler olsa ve daha fazla insan daha kısa sürede bilgi alma imkanı olsa ,öğrense,öğretse,..bu durumlardan rahatsız olmamak gerekir diye düşünüyorum.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Birkaç kelimede benden...
Bedelli uygulamalar , Site reklamı davetiye gibi yazışmaların tek bir yerde ( bir başlık altında) ve Yetkili kişi/kişilerin onayından sonra yayınlanabilir hale gelmesi kriter haline getirilirse daha mantıklı olur düşüncesindeyim.
(Tabi bu bir öneri ve Hüseyin bey uygun görürse...)

Suskun

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 19
24.05.2032
Bazılarının beklentilerini ve yapmak istediklerini anlayabiliyorum. Her zaman iki yanlış bir doğruyu götürmez bazan sn Baran'ın yaptığı Güven ve Sadakat gibi iki yanlış yaptığı bütün doğruları götütür. Yok bu durum söyleymiş de böyleymiş. Geçin bunları . sn Baran kendine yeni yol arkadaşları secmiş @Hüseyin beyde bu yolculuğun "Excel.Web.Tr" ye zarar verdiğini gördüğü için bereberliklerini sonlandırmış. Bundan doğal ne olabilir ki. Sanırım birileri sn Baran'ı acayip kandırmış ve kullanmış.

Üyelere attığı davetiyeden (!) banada gelmiş. Aslında @Hüseyin bey geçmişte yaptıklarından dolayı sn Baran'ı rencide etmemek adına konuyu kısaca kesmiş. Gördüğüm kadarıyla hala onu haksız görenler var. Yanlış yapmış.
Mesajın Not Kısmı Müthiş :
"Sorularınızı bana, *************** 'dan da iletebilirsiniz."
("Excel.Web.Tr" de soru kabul etmiyorum diyor)

Bu mesajı atan adama bir de madalyamı taksaydı? Neymiş yapılan Rakı balık muhabbeti imiş. Davete(!) icabet edenlere ve nedenlerine şaşıyorum.

Eskiler demiş ya "Kırk nasihatten bir serencam (ya da bir musibet bin nasihatten) iyidir" diye. Bu da öyle. Çok güzel ve çok yerinde bir karar ama yeterli değil. Temizlik devam etmeli. Neler olabilir?

Mesela Forumun kalitesini düşüren "Kümesteki Tilkiler" den arındırılabilir. (ikide birde müşteri arayan kadınlar gibi şu fiyata bu fiyata şurada muhabbeti)

Mesela birde parayı vermeden düdüğü çalan "Paralı uygulamalar Muhabbeti" var. Aslında sorulanların büyük bir çoğunluğuna sitede daha önce yanıt verilmiş. Ama el cevap parayla satalım. Neyse , adam emek vermiş satsın. Ama kuralına göre olmalı bu işler. Tavsiyem reklama dayalı banner yada link reklamlarının dışında "Paralı Uygulamalar" Bölümü konusu her neyse açılmalı. Bu bölüme/Konuya Reklam anlaşması karşılığı aidat ödeyenler üye olmalı (Altın Reklam Üyeliği ;)) mesela atıyorum 1000 liraya 1 aylık 5 programcık (Fiyatlarıyla özellikleriyle beraber) yada sitesini tanıtsın (daha doğrusu 1 ay açtığı konu devam etsin sonra kaldırılsın). Bizde Bizde cüzi fiyatlı uygulamaları görelim. Yok öyle konuyu yenileyip liste başına çıkmak.

Mesela @Hüseyin beyin en büyük korkusu Hayalet forumları engellemek için bir 2-3 gün geçtikten sonra hiç kimsenin (Yönetimce Yetkilendirilenlerin ortak kararı dışında ) mesaj yada konunun yanlışı , her hangi bir hatası yoksa yada yasal bir engel yoksa kendi kafasına göre (Selam vermedin;) Gözünün üstünde kaşın var ;) teşekkür etmedin, Benim kodum gibi vs nedenlerden ötürü.) silinmesinin engellenmesi. Bu birçok forumda böyle. Silmek de neymiş. istemiyorsan paylaşma.

Mesela bazı önemli konuların başa sabitlenmesi. Bu konu olabilir, Sql bağlantı olabilir. Geliştirilmek istenen bir konu olabilir vs. vs onlar görülebilir. Tam çayımdan bir fırt alıyorum konu kaybolup gitmiş.

Ve en önemlisi kaç zamandır "Forum kuralları" ortada yok.(Yada Benim gözümden kaçtı) Bu kurallar gözden geçirilip güncellenmeli ve üyelerin onayı alınmalı.

Mesela ...
Her zaman olduğu gibi; daha iyi, daha düzenli, daha verimli bir forum olması dileğiyle

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Normal şartlarda Forum Admin'leri bu tip konularda, 1. mesajda durumu özetler, verilen kararı ve uygulamayı bildirip konuyu kilitler.

Ama, sanırım burada @Hüseyin Bey forumun nabzını tutmak için konuya devam edilmesini tercih etti ki; fikri olanlar eteklerindeki taşları döksün diye...

Ben de izlemeye devam ediyorum, bakalım daha başka öneri/eleştiri olacak mı ?

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...