özet tablo problemi

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/03/2019
sorum ekli dosyada,umarım yardımcı olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
21/03/2019
Sonuç itibarıyla istenilen bilgilere ulaşılabiliyor ama ben ikinci bir iş veya formül yazmadan özet tablonun tablo alanlarında yapılacak bir ayarlama ile belirtilen işlem olup olmadığını öğrenmek istiyorum. mümkünse (mümkündür ama nerde !!) özet tablo alanları içinde yapılmış halini görmek istiyorum.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sonuç itibarıyla istenilen bilgilere ulaşılabiliyor ama ben ikinci bir iş veya formül yazmadan özet tablonun tablo alanlarında yapılacak bir ayarlama ile belirtilen işlem olup olmadığını öğrenmek istiyorum. mümkünse (mümkündür ama nerde !!) özet tablo alanları içinde yapılmış halini görmek istiyorum.
Böyle bir şey mi?

.

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
21/03/2019
evet istediğim böyle bir şey bakiye ve formüllerin nasıl yazıldığını belirtirseniz öğrenmiş olurum.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
sorum ekli dosyada,umarım yardımcı olursunuz.
evet istediğim böyle bir şey bakiye ve formüllerin nasıl yazıldığını belirtirseniz öğrenmiş olurum.
Sayın metinozlu,

Bu yazdığınız mesajlarda ben bir teşekkür veya bir rica / lütfen sözcükleri bulamadım.

Burada yanıt veren kişilerin tek beklentisi bir teşekkürdür.

Lütfen bunu ihmal etmiyelim. Etmiyelim ki; arkadaşların şevki kırılmasın.

Neyse. Konu ile ilgili açıklamaları ekli dosyada bulabilirsiniz.

.

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
21/03/2019
konu tamamlandığında elbette yardımcı olan arkadaşlara teşekkür edeceğim.Daha önceki mesajlarımı incelerseniz teşekkür konusunda cimri olmadığım anlaşılır sanırım.Ben sorular öz olsun anlaşılır olsun diye bu şekilde yazıyorum.
konu hakkında yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Sayın metinozlu,

Bu yazdığınız mesajlarda ben bir teşekkür veya bir rica / lütfen sözcükleri bulamadım.

Burada yanıt veren kişilerin tek beklentisi bir teşekkürdür.

Lütfen bunu ihmal etmiyelim. Etmiyelim ki; arkadaşların şevki kırılmasın.

Neyse. Konu ile ilgili açıklamaları ekli dosyada bulabilirsiniz.

.
Sy yurttas hocam resimli açıklama için teşekkürler fakat kusura bakmayın biraz acemilik var ben Pivot table yapmasını az cok biliyorum ve sizin anlatımınızı ben başka bi şeyde denedim fakat sıralamada yanlış yaptım sanırım. Benimde excel ingilizce .
Yaptığım şey ise önce alanı seçip pivot table yapıyorum finish diyorum sonra sırasıyla küçük pencerede her seye çift tıklıyorum sol tarafa diziliyor fakat burda bi yanlış var sanırım miktarlara Drop data ıtems here demem gerekiyor fakat onuda yapamıyorum. birbirine giriyor. benim tablomda malzeme kodları(Ürünler) var üretim tarihleri farklı oldugu için bazı ürünler birden fazla yazılı. bunlarıdaki farkı özet tabloda görmem için nasıl bir sıralama yapmam lazım. yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.