Özet tabloda birleştirme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
İki adet özet tablom mevcut bunların ikisinde de tüm veriler aynı fakat dataları farklı sayfalarda bu iki özet tabloyu birleştirebilirmiyim? Data sayfalarını başka bir sayfada birleştir komutu ile bunları konsolide etmeye çalıştım ise de bazı sütunlarda ki datalar metin olduğu için her veriyi getirmedi. Ayrı iki özet tabloyu birleştirebilirsem bu sorunu çözebilirim.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ekteki dosyayı inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Dosyanızı inceledim çok teşekkürler. Ancak 1-2 sorum olacak öncelikle benim özet tablomda isimler satır, sütun ve değer olarak çıkıyor. Diğer sorum ise satır bölümüne 2 veriyi aktarmak istiyorum sizinkinde de sadece "hisse" var onun yanına "ÖNCEKİ KAPANIŞ" bölümünü de getirebilirmiyim?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1. Satır Sütun vs. bunları çift tklayıp dilediğiniz ismi verirsiniz.

2. Yanına derken altına mı? Bitişiğine mi? Altına ise olmaz. Bitişik olan sütunları dilediğiniz şekilde yanayan getirebilirsiniz.

3. Örnek kendi dosyanızı eklerseniz. Üzerinden gidebiliriz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Dosyamı ekte gönderiyorum yardımlarınız içi çok teşekkürler. Sayfadaki verileri azaltarak dosyayı gönderiyorum. Benis istediğim öz_tbl sayfasındaki şeklinde bir özet tablo oluşturmak. Sizden aldığım bilgi ile Sayfa1 de bir tablo oluşturdum. Ayrıca sizinkini incelediğimde "değer" bölümü boş bende buna izin vermiyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Çok zür dilerim dosyayı göndermeyi unutmuşum derhal gönderiyorum.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyanız ekte. Sayfa 1'e bakınız.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Dosyanızı aldım inceledim. Benim istediğim sadece"SGRUP_KODU" na göre toplamları almak. Size gönderdiğim dosyada satırları azalttım. aslında yaklaşık 10 adet farklı grup kodu var ve benim istediğim bu grup kodlarına göre toplamları almak. isterseniz kısaltma yapmadan tüm dosyayı gönderebilirim.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dediğinizin yapılabileceğini sanmıyorum. En azından nasıl yapılacağını bilmiyorum. Çünkü sizin istediğiniz gibi olması için bunların bir tek veri tabanında olması gerekir ki Page alabilelim. Birden fazla Sheet'te yer alan verilerin konsilidasyonunda pivot table sheet'leri Page almaktadır.

Bir yol da şu olabilir; önce sheetler bir sayfada konsolide edilir. Sonra buna dayanarak pivot table yapılabilir.

Son düzenleme: