Optionbutton´daki cerceve

Excel Vers. ve Dili
2003
Almanca
Secilen Optionbuttonun etrafinda ince cizgiyle bir cerceve olusuyor. Acaba Optionbutton secilince bu cercevenin olmamasi icin bir cözüm var mi. Ayni sey Checkbox icin de gecerli.
Tesekkürler, Iyi calismalar herkese.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar

Bu ince çerçeveler, yerine göre Tab durakları ve yerine göre Focus belirteçleridir. Windows'un ve Ofis uygulamalarının her yerinde böyle çalışır. Üstelik çerçevenin olmaması fonksiyonel de değil ...

Bunu ne için istediğinizi belirtirseniz belki başka çözüm yolları üretilebilir....

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ancak küçük bir hile ile bu yapılabilir. Ekli dosyayı inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Almanca
sayin fpc
yabanci dil ögrenmek icin birseyler yapmistim da yani önceden sözlükten kelimeler giriyorum daha sonra bu kelimelerden kendimi imtihan etmek istiyorum. Bana option buttonlarda cevap alternatiflerini veriyor. Bana yeni kelime sordugunda cevap siklarini optionbutton seklinde hazirladim ve Optionbutton1 degeri 0 iken dahi etrafinda cerceve oluyor. Arkadasa kopyalayip verdim. Arkadasin bana sordugu bu cerceve cevap mi acaba diye. Mesele bundan ibaret. Sadece ufak bir yanilgiya sebep oluyor. Umarim anlatabilmisimdir.
Sayin Seyit Tiken`in hilesi kullanilabilir. SAdece yeni Labeller eklemeliyim.
Eger yeni Label eklemeden de bir cözümü varsa daha güzel olabilir kanisindayim.
Ikinize de tesekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Şimdi anlaşıldı....

O zaman bütün Optionbuttonları seçin ve TabStop özelliğini False yapın. Böylelikle her açıldığında ince çerçeve işaretli olarak gelmez. Anca mouse'la işaretlenince bu çerçeve çıkar.

Excel Vers. ve Dili
2003
Almanca
Tabstop özelliklerini False yapip commandbuttonun da Tabstop özellligini False yaptim
tüm optionbuttonlarin change olayina
CommandButton1.SetFocus
yazdim hocam.
Simdi bir karisiklik olmuyor.
Tesekkürler.