ortak şablonla kopyaladığım sayfalardaki veriyi özet sayfasına toplam olarak yazdırma

Excel Vers. ve Dili
365 türkçe
merhabalar, kkd teslim formu oluşturmak istiyorum. örnek bir şablonum var ve her personel için ayrı ayrı sayfa oluşturuyorum. KKD (kişisel Koruyucu Donanım) isimleri hücrelere ayrı ayrı yazılıyor ve adeti karşısına yazılıyor. Özet sayfasına tek sayfadan etopla ile listedeki isimlere göre adet alabiliyorum ama yei personel için şablonu kopyaladığımda verileri alamıyorum. Ayrı sayfalardaki aynı veriyi nasıl özet sayfasına alabilirim. şimdiden teşekkürler

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2026
Örnek dosyanızı eğer forma üye değilseniz herhangi bir dosya paylaşım sitesine paylaşıp link gönderirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
365 türkçe
Örnek dosyanızı eğer forma üye değilseniz herhangi bir dosya paylaşım sitesine paylaşıp link gönderirmisiniz.
Buradaki ana sayfada bulunan personel ekleme kısmına basınca otomatik aynı şablonda yeni sayfa oluşturuyor oluşturulan şablondaki verileri özet sayfasına almak istiyorum ilginiz için teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Aşağıdaki adımları izleyiniz.

Öncelikle Ana Sayfa'daki isimlere ait sayfaların varlığını kontrol ediniz. Yani B sütunundaki personellerin sayfalarının olduğunu teyit ediniz.

Aynı sayfadayken Formüller-Ad Tanımlama menüsünü açın. Yeni diyerek ad ekleyin ve başvuru kısmına aşağıdaki formülü uygulayınız.

Sayfalar olarak tanımlayınız.

C++:
=KAYDIR('Ana Sayfa'!$B$13;;;BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY('Ana Sayfa'!$B$13:$B$1048576))
Sonra Özet Sayfası C6 hücresine aşağıdaki formülü uygulayınız ve alt hücrelere sürükleyiniz.

C++:
=TOPLA.ÇARPIM(ETOPLA(DOLAYLI("'"&Sayfalar&"'!B4:B192");B6;DOLAYLI("'"&Sayfalar&"'!C4:C192")))
Formülde ki satır sayısını gerekiyorsa kendinize göre revize edersiniz.

Excel Vers. ve Dili
365 türkçe

Öncelikle Ana Sayfa'daki isimlere ait sayfaların varlığını kontrol ediniz. Yani B sütunundaki personellerin sayfalarının olduğunu teyit ediniz.

Aynı sayfadayken Formüller-Ad Tanımlama menüsünü açın. Yeni diyerek ad ekleyin ve başvuru kısmına aşağıdaki formülü uygulayınız.

C++:
Sonra Özet Sayfası C6 hücresine aşağıdaki formülü uygulayınız ve alt hücrelere sürükleyiniz.

C++:
=TOPLA.ÇARPIM(ETOPLA(DOLAYLI("'"&Sayfalar&"'!B4:B192");B6;DOLAYLI("'"&Sayfalar&"'!C4:C192")))
Çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için dediklerinizi yapmaya çalıştım ama hata veriyor.
Linki tekrardan paylaşıyorum yardımınız için tekrardan teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
365 türkçe

C++:

C++:
Çok teşekkür ederim yanlış yapmışım düzeldi . İşiniz gücünüz rast gelsin .

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Siz benim dediğim gibi uygulamamışsınız.

Sayfalar olarak kullandığınız ad tanımlamasında verdiğim formülü kullanmanız gerekiyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Ek olarak formülü DİZİ formül olarak uygulamışsınız.

Buna gerek yok. Normal formüldür.