Otomatik güncelleştirme

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
aslında var. bu forumdan indirdiğim excel ytl bağlantısı var. ama ne hikmetse, başka bir bağlantılı belgede Düzen-bağlantılar-başlangıç komutu-uyarıyı görüntüleme ve bağlantıyı güncelleştir seçeneğini işaretleyebiliyorum ama asıl belgemde aynı bağlantı olmasına rağmen bağlantılar aktif değil. bu nasıl iş anlamadım :agla: :kafa: :? :yardim:

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
turkanet' Alıntı:
aslında var. bu forumdan indirdiğim excel ytl bağlantısı var.
YTL Bağlantısını xla eklentisi ile Çalışmalarınıza eklerseniz bu tür güncelleştirme uyarısını almıyacaksınız..
Forumda Eklenti olarak arayabilirsiniz.
Bkz.
Başka bağlantıların kaynağınından faydalanıyorsanız veya Güncelleştirmek zorundasanız normal olarak güncelleştirmeyi yapmanız gerek.
Eğer istemiyorsanız Düzen'den bağlantılar kısmındaki "Kaynağı Değiştir" ile kendi dosyanızı kaynak gösterdiğinizde bir daha sormıyacaktır..

Private Sub Workbook_Open() 'e ait kodlar çalışıyor.

Yada dosyayı buraya ataçlayın..

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
dış veri al yöntemiyle sayfa1'e tcmb'nin sayfasından veri alıyorum. makro ile daha önce denenmiş kodları kullanmama rağmen kodlar ne güncelleme yaptı, ne de açılışta sessizce çalıştı. bunun nedeni, dış veri alma mantığıyla bağlantı mantığı aynı olmaması mı? yoksa ben kodları yanlış yerler mi yazıyorum?

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Paylaşım için teşekkürler. Peki verilerin alınacağı dosya açılışında parola var. Parola girişini koda nasıl monte edebiliriz ?

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Teşekkürler.

efem67

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
26-12-2024
Benim Bu kodu Powerpointte sayfadaki grafiği seç ve güncelle olarak nasıl yazabilirm macrosunu

Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Kodları bir butona yaz..:)Seçeneklerdeki tıkı kaldırdıktan sonra bu kodu bir butona yaz.İstediğin zaman güncelle dostum.
Kod:
Sub guncelle()
Application.AskToUpdateLinks = False
ActiveWorkbook.UpdateLink Name:=ActiveWorkbook.LinkSources
End Sub

Açık olan tüm exceller'de çalışması için nasıl bir formül yazmalıyız.