Otomatik Sipariş (Vs..) Numarası Çalıştırmak

Bir tabloda sipariş numarası 1 den başlayarak tekrarlanmaya izin vermeden, her sipariş için diğerini takip eden bir otomatik sayı nasıl atanabilir, bunu Bir Combobox da nasıl uygulayabiliriz? Örnek bir form olabilir ya da excel dosyası olabilir. Her açışta yeni numara otomatik olarak gelmelidir. Bunun yolu nedir? yardımınızı bekliyorum, kolay gelsin.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Konuyla ilgili küçük bir örnek dosya ekleyebilirmisiniz.

Sipariş no..Referans no.. otomatik olarak gelsin.

Örneğimde "referans no" textboxsımdaki sayının her form açılışta 1 den başlayıp otomatik gelmesini sağlamak istiyorum. Bir de proje no kısmında yer alan sabit değişken olan "arzu"kısmından sonra 06.05 değişkeni tarihtir. 5. Ayın 6. günü. Bundan sonra gelen sayıda proje no nun otomatik atması gereken değeridir. "arzu" kısmı ile önceki karakterleri sabit değişken olup her yeni dosya açılışta sabit kalacak gün ve ay kısmı ile sondaki 3 rakkamlı kısım otomatik artış gösterecek ve aynı değer alması mümkün olmayacak. Bunu yapamadım bir türlü. Sizi çok yoruyorum ama bir an önce bu dosyayı bitirmek ve ardından tamamen bunu forma taşımak istiyorum. Yardımınız ve özverilerinizher türlü takdire ve övgüye değer. Kolay gelsin

otomatik sayı atama ile ilgili problem..

Bir örnek çalışma var bunu gönderiyorum. Otomatik olarak numarayı nasıl atayacağım?

cevap alamadım bir türlü

Sipariş numarası oluşturmakla ilgili bir çok mesajım var ama çözüm yok ne yapacam. Bir ilgilenebilir misiniz?