Otomatik Veri Tamamlama

Excel Vers. ve Dili
2013_ Makro VBA
Merhaba arkadaşlar,

Böyle bir konu daha önce açılmış olabilir. Eğer öyle ise şimdiden özürlerimi kabul edin.

Bir teklif formu hazırlıyorum. Çoğu tamamen bitmiş durumda. Ancak takıldığım bir yer var. Firma isimlerini açılır liste olarak düzenledim. İstiyorum ki açılır listeden seçtiğim firmanın bilgileri farklı kutulara otomatik dolsun. Yani ABC firmasını seçince, adres, vergi dairesi ve vergi no hücreleri otomatik olarak veriyi alsın.

Bunun için bir formül, işlev var mıdır? Yoksa tek çözüm makro mudur?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Küçük örnek bir dosyanızı paylaşım sitelerinden birine yüklerseniz, çözüme daha hızlı ulaşırsınız. Dosya yapınızı bilmeden yanıt vermek çok zor.

Excel Vers. ve Dili
2013_ Makro VBA
Doğru söylediniz.
Linki ekledim. Sayfa 3te bulunan verileri Firma ismindeki listeden seçtiğimde gerekli hücrelerdeki kısımların otomatik dolmasını sağlamaya çalışıyorum.

Komplike bir teklif formu değil. Ama uzun zaman excel kullanmayınca bazı özellikler hatırdan çıkıyor. Teklif Formu

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Sayfa3 teki verileri tablo olarak biçimlendirin, ilk defa yaparsanız Tablo1 olarak isimlendirilecektir.

Sayfa1
E9 :
Kod:
=DÜŞEYARA(E8;Tablo1[#Veri];2)
E13 :
Kod:
=DÜŞEYARA(E8;Tablo1[#Veri];3)
K13 :
Kod:
=DÜŞEYARA(E8;Tablo1[#Veri];4)

Excel Vers. ve Dili
2013_ Makro VBA
Merhaba,

Sayfa3 teki verileri tablo olarak biçimlendirin, ilk defa yaparsanız Tablo1 olarak isimlendirilecektir.

Sayfa1
E9 :
Kod:
=DÜŞEYARA(E8;Tablo1[#Veri];2)
E13 :
Kod:
=DÜŞEYARA(E8;Tablo1[#Veri];3)
K13 :
Kod:
=DÜŞEYARA(E8;Tablo1[#Veri];4)
Teşekkür ediyorum. Düşeyara üzerine biraz daha çalışmam gerekiyormuş. Tekrar teşekkürler