OTOMATİK VERİ YERLEŞTİRME HK.

OTOMATÝK VERÝ YERLEÞTÝRME HK.

KOLAY GELSİN...
daha once bır sorum olmustu yeni başlayanlarda satırı altında aynı başlıkla..soruma çözüm buldum fakat leventm o zaman soylemıstı kı excelde bu işlem çok zor olur access prog ile desteklemen gerekır dedı. bu konuda bana yardımcı olabılırımısınız..benım excelde 30.000 satırlık bı tablom var.bu tablodan daha hızlı bır sekılde verıyı excele dokmek ıstıyorum. bu mumkun mu?

Re: OTOMATÝK VERÝ YERLEÞTÝRME HK.

bana bu konuda yardım edebılecek access bılgısı olan yok mu?

özet tablo raporu işini görebilir sanırım. ancak acceess başlığı altında yazdığaına göre verileri accesse alma iksitorsun sanırım. onu da tablolar ekranına sağ tıkalyıp dış verial şeklinde acccess tablosu içine albilirsin...?

bu arada adaşız sanırım... :D

hayır access den excele tablolar hk. bılgı almak ıstıyorsanız yenibaslayanlar-->OTOMATİK VERİ YERLEÞTİRME HK. baslıgını içide Sn.LeventM yapmış oldugu bır tablo var kısa bır ornek. Benım suan kı excel lıstemın uzunlugu 30.000 satır. excelden excele yaparken cok bekklıyor ve pc donuyor. Amacım olayı bıraz daha hızlandırmak zamandan kazanmak.yardımcı olursanız sevınırım...

bu konuda bır cevap alamayacaksam bırı bı sey soylesın kı bende baska careler arayayımm mumkunse....

SAYIN YAYALAR;
EXCELDEN EXCELE ALACAKSANIZ BU KONU BAÞLIÐI ALTINDA SORMAMANIZ GEREKİR. YAVAÞLIKTAN DOLAYI ACCESSİ DEVREYE ALMAK İSTİYORSANIZ TAM OLARAK NE YAPMAK İSTEDİÐİNİZİ SADE BİR DİLLE TEKRAR YAZARSANIZ ELİMDEN GELDİÐİNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIÞIRIM...

kolay gelsın Ownn...
ben sadece ornek dosyaları Yeni Baslayanlar Dosyasında OTOMATİK veri baslıgı altından alabılırsınız demek ıstedım..
Benım yapmak ıstedıgım excel 30.000 satırda agır ıslem yaptıgı ıcın acess ıle hızlandırmak ve ayrıca bır verı tabanı olmasının daha ıyı olacagını dusundugum ıcın Acess kullanmak ıstıyorum. Otomatik Veri Baslaıgının altında Deneme.Rar ve Deger Girilecek.Rar adlı dosyaları goreceksınız. Oradakı ıkı dosya ıcersınde ne yapmak ıstedıgımı daha net goreceksınız..Bı dosyadan veri alacak ve diger dosyaya otomatık olarak yazacak..Yanlız yaraken bazı kurallara dıkkat edecek. Sn.Levent Formulunu kurdu ve kendısı tavsıye ettı Excelden Excele agır olur Acess Veri Tabanın ıle daha hızlı ve kolay olur dedıgı ıcın Acess ıstıyorum..Istersenız Once bır dosyaları bakın yukarıda ısımlerı yazılı dosyaları bı inceleyin takıldıgınız yerde ben sıze yardımcı olayım..Þimdiden ılgınız için tşkler....