otulooka dosya linki ekleme

Excel Vers. ve Dili
2021
arkadaslar merhaba

yardiminiza ihtiyacim var.

butona tiklandiginda asagidaki örnekteki gibi otomatik maili olusturuyorum. herhangi bir sorun yok.yapmak istedigim cizgili alan icindeki folderpathwithname ve sonrasindaki isimle olusturdugum excel dosya yolunu outlook icerigine kopyalamasini istiyorum. mail gittikten sonra kullanici linke tiklayarak exceli acacak.

" a href " komutunu denedim. hyperlink komutuyla basarili oldu ancak activesheet yazinca aktif olan hücreye baglanti linkini kopyaliyor. kopyalamayi excele degil outlook body si icerisinde link seklinde yaptirmak istiyorum

kodun hepsini kopyalamadim sadece outlook bölümünü aldim.

simdiden herkese selamlar saygilar

Set OutlookApp = CreateObject("Outlook.Application")
Set OutlookMail = OutlookApp.CreateItem(0) ' 0: MailItem
EmailSubject = "karte: " & (" ") & ActiveSheet.Range("C7").Text & (" ") & ActiveSheet.Range("C8").Text
EmailBody = "Hello all" & RecipientName & "," & vbCrLf & vbCrLf & _
"Please deliver to " & ActiveSheet.Range("C19").Text & Topic & vbCrLf & _
------------------------
folderPathWithName & ("karte") & ("_") & ActiveSheet.Range("C7").Text & ("_") & ActiveSheet.Range("C15").Text & ("Pcs") & ActiveSheet.Range("E24").Text & ActiveSheet.Range("A1").Text & vbCrLf & _
------------------------
"Thank you! " & Description & vbCrLf & _
"Kind Regards, " & Content

With OutlookMail
.To = "abc@gmail.com"
.Subject = EmailSubject
.Body = EmailBody
.Display '

muhasebeciyiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-12-2027
Set OutlookApp = CreateObject("Outlook.Application")
Set OutlookMail = OutlookApp.CreateItem(0) ' 0: MailItem
EmailSubject = "karte: " & (" ") & ActiveSheet.Range("C7").Text & (" ") & ActiveSheet.Range("C8").Text
EmailBody = "Hello all " & RecipientName & "," & "<br><br>" & _
"Please deliver to " & ActiveSheet.Range("C19").Text & Topic & "<br><br>" & _
"<hr>" & _
"<a href=""file:///" & folderPathWithName & "karte_" & ActiveSheet.Range("C7").Text & "_" & ActiveSheet.Range("C15").Text & "Pcs" & ActiveSheet.Range("E24").Text & ActiveSheet.Range("A1").Text & """>Click here to open the Excel file</a>" & "<br>" & _
"<hr>" & _
"Thank you! " & Description & "<br>" & _
"Kind Regards, " & Content

With OutlookMail
.To = "abc@gmail.com"
.Subject = EmailSubject
.HTMLBody = EmailBody
.Display
End With

E-posta gövdesinde belirli bir Excel dosyasına bağlantı eklemek için HTML formatında bir e-posta oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, "a href" etiketiyle dosya yolunu ekleyebilirsiniz.

Bu kod , belirttiğiniz dosya yoluna bir bağlantı ekler ve e-postayı görüntüler. Kullanıcı bu bağlantıya tıklayarak Excel dosyasını açabilir.

Denermisiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2021
hocam cok teskkur ederim. evet istedigim gibi oldu

sanirim hatam .HTMLBody = EmailBody koudunu eklemedgim icin a href komutuyla basarili olamamistim.

cok cok sagolun.