PARDON AMA..BU SİTENİN ANA AMACI BİLİ PAYLAŞIMI DEĞİLMİ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba..sayın moderatör arkadaşlarım..lütfen bazı üyelerimizi sitenin amacı hakkında bilgilendirmek gerekiyor diye düşünüyorum..çünkü yeni acemi üyelere bu sitede bakış açısı farklı gibi.sanki bizler armut düş ağzımıza düş olayının temsilcileri gibi görüyoruz kendimizi..sorduğumuz sorulara cevap beklerken ,yanlışlıkla acele ile yazmış olduğumuz mesajlara cevap verme yerine,burada yanlışlıkla yazdığımız türkçe miz hakkında eleştiri alıyoruz..hani edebiyat forumu sanki..gerçekten çok komik ya..
eleştririm yıkıcı olarak algılanmasın..sadece yeni üyelere biraz daha ilgi lütfen..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn CAHİTBAVİK
sorduğumuz sorulara cevap beklerken ,yanlışlıkla acele ile yazmış olduğumuz
Öncelikle neden aceleyle yazdığınızı anlayamadım. Forum kapanıyorda siz son dakikada yetişmeyemi çalışıyorsunuz.

burada yanlışlıkla yazdığımız türkçe miz hakkında eleştiri alıyoruz..hani edebiyat forumu sanki..gerçekten çok komik ya..
Bu cümlenizdeki ifadeleriniz çok üzücü, ben komik bir şey göremiyorum. Güzel Türkçe'mizi kullanmaya yönelik uyarılarda bulunmak için illaki edebiyat forumumu olmak gerekiyor, bakın siz Türkçe kelimesini bile büyük harfle yazma zahmetine girmemişsiniz. Sonra bizler sizlere lütfen sorularınızı edebi ve şiirsel bir dille yazın gibi taleplerde de bulunmuyoruz. İstediğimiz mümkün olduğunca düzgün yazılmış bir Türkçe kullanmak. Bende dahil hiç kimse Türkçe'yi çok iyi kullandığını iddia edemez, tek istediğimiz en azından kelimeleri doğru yazmaktır. Düzgün bir Türkçe ile ifade edilmiş soruların anlaşılmasıda çok kolay olduğundan, sorulara cevap vermeye çalışan üyelerimiz birde sorunun ne olduğunu anlamakla vakit kaybetmemiş oluyorlar.

Sonuç olarak; burası elbette bir yardımlaşma forumu ama bu forumda yardımlaşırken aynı zamanda dil,din,tarih,gelenekler gibi milli değerlerimize de saygıyı en üst düzeyde tutmakta bizlerin görevidir. Bu konularda hata yapan tüm üyelerimiz bizlerde dahil uyarılırlar, bugüne kadar böyle olmuştur ve böyle olmaya devam edecektir. Aşağıdaki size iki link veriyorum. Bugüne kadar forumda gördüğüm en mükemmel sorular, uzun ama tam anlamıyla anlaşılır. Arkadaşlarımız üşenmemiş, uzunda olsa en ince detayına kadar sorularını izah etmişlerdir. Bu iki linki tüm üyelerimizin incelemesini öneririm.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=60704#60704

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=31877#31877

Bende sayın leventm ye katılıyorum...bu forumda o kadar karmaşık ve büyük çapta problemlere bile cevap veriliyorki bazen ağzım açık kalıyor..yani neden diye düşünüyor insan..üşenmeden sayflarca kodları hiçbir kar amacı güdmeden sana hediye ediyorlar resmen...bende hızlı cevap ve soru yazıyordum ve hatalarımda oluyordu..bundan sonra daha düzgün yazmaya calışacağım...önceki yazdıklarımdan dolayı da özür dilerim...bu site yazımda da kaliteyi hak ediyor çünkü...kimse dikkat etmezse bu sitedeki paylaşımları kimse okumaz...görüntü kirliliği alır başını gider bencede....

Sn.leventm 'ye bende katılıyorum.Türkçeyi katletmeye kimsenin hakkı yok.Ayrıca forumdaki hiç bir arkadaşıma laf söyletmem herkes birbirine yardımcı olmaya gayret ediyor ve güzel çalışmalar ortaya çıkıyor.

Selamlar.

Merhaba,

Genelde bu tür, tartışma havasındaki konulara katılmamaya çaba sarfederim.Ama konu "Türkçe" olunca dayanamadım.Şüphesiz ki amacımız bilgi paylaşımı...

Sorulan soruya en çabuk cevap almanın yolu; sorunun karşı taraflarca iyi anlaşılmasından geçer.Bu da olabildiğince az hatalı ve açık yazım dilinin kullanılması ile mümkündür. Herşeyden önce buna dikkat eder,kalpleri de kırmadan birbirimizi ikaz edersek problem kalmaz diye düşünüyorum.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
CAHİTBAVİK' Alıntı:
çünkü yeni acemi üyelere bu sitede bakış açısı farklı gibi.sanki bizler armut düş ağzımıza düş olayının temsilcileri gibi görüyoruz kendimizi.........sadece yeni üyelere biraz daha ilgi lütfen..
Ben 1 yıldan fazladır bu siteye üyeyim hala acemiyim. Ama kendimi hiçbir zaman sizin yazdığınız gibi görmedim. Burada en basit sorudan en karmaşık işlemlere kadar herkesin sorununa el birliği ile yardımcı olunuyor. Herkes kendi bilgisi dahilinde sorulan sorulara çözüm üretmeye çalışıyor. 3 Mart 2006 da kayıt olmuşsunuz , 66 mesaj göndermişsiniz ve problemlerinizin büyük bir kısmı çözülmüş. Acaba siz ne tür özel bir ilgi istiyorsunuz? Moderatör arkadaşların evinize gelip ders vermesini mi bekliyorsunuz?
Sevgilerle

Not: bu arada çay istermisiniz yada kahve :)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Sn.Leventm.
ne desem bilmemki bu site o kadar işimize yaradıki bunu anlatacak kelime bulamıyorum.Emeği geçen herkese çok ama çok teşekür ederim.eleştirenlerede teşekkür ederim böylece daha iyi yi yapmaya çalışıyoruz.Yaklaşık 6 aydır üyeyim hiç bir katkım omadan o kadar çok faydalandımki iş hayatımda aldığım övgülerin hemen hepsini inanın size borçluyum ve bu başarıları size afdediyorum

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sn.site adminleri, sn.moderatörler ve bilgisini paylaşan tüm arkadaşlar
Sizler sayesinde paylaşımın ne olduğunu öğrendik. Herkesin en basit sorusuyla ilgilenip üşenmeden, caka satmadan mütevazi bir şekilde bilgisini ortaya döken ve paylaşan tüm arkadaşlara selam olsun. :arkadas:

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Biz bu forumda BİLİ paylaşmıyoruz

sn leventm bey..yazımın sonunda eleştirimin yıkıcı algılanmamasını dile getirdim..ve sizde ne güzel, aslında vermiş olduğunuz cevaplarda eleştirilere açık olduğunuzu gösterdiniz..ki demokraside bu vardır..benim tabiki Türkçemizi koruyacak kadar bilgi birikimim ve akıl yürütmem vardır ..ama ben başkasının bilgisayarında bir heyacan ile sorularımı yazarken tabiki bir yazım hatası olabilir..ama ismini hatırlayamadığım arkadaş bana özellikle sadece bu konu hakkında cevap verip,soruma cevap vermemesi beni çok üzdü..hani adam cevap verip,aynı zamanda bu dileğini güzel bir üslüpla dile getirse canımı alsın..adam husisi sanki ben bir sınav maratonundayım da,edebiyat vs,bana özel bir uyarı geliyor..sn leventm bey..ben yanlış anlaşılmak istemem..ben sitenin faydasını çabuk görenlerdenim merak etmeyin..birde bu tür arkadaşlarım acaba Türkçemize sahip çıkıldığı kadar acaba ülkemizin hangi konularına sahip çıkıyorlar..ben Türkçemizi koruyacak insanların başında geldiğime inanıyorum,o arkadaş merak etmesin ,yıllar önce timimdeki aslanlarla nasıl misaki milli sınırlarımızı koruduk,Türkçemizi de korumasını çok iyi bilirim..(şuraya bak,bir kaç kelimeyi aceleden yanlış yazmam,beni nerelere getirdi...) ..birde acemi üye konusuna gelirsek..şunu demek istedim..şimdi bir arkadaşımız bir soru soruyor..olabilir gerçekten çok basit olabilir..ama bazen ben ilk mesajımdaki dile getirdiğim gibi,mesajların geç gelmesinden,böyle hazıra konuyormuşuz gibi bir havaya girdim..çünkü bazı cevaplarda gizli olarak ben bunları gördüm..aslında ben dediğim gibi bana özel yazılan bu yazım hatası mesajı yüzünden (aslında benim esas üzüldüğüm konu bu..) bu acemi üye konusundaki söylediklerim bir sinir sonucu oluştu biraz..kimsenin hakkını yemek istemem..tabiki herkez elinden geleni yapıyor kanımca..ama dediğim gibi eleştiri olacak..ama medeni bir şekilde..(mesala sn AS3434 mesajınızın sonunda imalı bir şekilde çay kahve muhabbetinden bahsediyor..yani bunlar gerçekten komik şeyler..cevap bile vermem..adam gibi eleştirini yap bence ama tavrın bu olmasın..)..aslında bu tür eleştiri sonrası yazılan cevaplara da (sn as3434 ün gibi) bana yapılan bu hassasiyet gösterilmesi gerekir..

neyse..yanlış anlaşılıp kırdığım insanlardan özür dilerim..siteye emeği geçen herkeze sonsuz tşkürler..iyi çalışmalar..saygı ve sevgiler..

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
10-12-2025
:hayir: üşenmedim söz konusu mesajı inceledim. bence o ismini hatırlayamadığınız arkadaş hiç de ağır bir dil kullanmamış. yurt savunması konusuna girme istersen tehlikeli bir konu. biz de zamanımız geldiğinde görevimizi yapmıştık. bence biraz sakinleşin :hayir:

sn acemi1..(yurt savunması konusuna girme istersen tehlikeli bir konu. biz de zamanımız geldiğinde görevimizi yapmıştık. bence biraz ...)demişsiniz..acaba büraz aabilirmisiniz?

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
10-12-2025
Hayır. Ayrıca bu mesajım da bu konu başlığına yazdığım son mesaj

sn acemi ..benim dediğim konuyu anlamaya güçlük çekmeyin lütfen..o arkadaş bana sadece bu konu hakkında mesaj çekmeye hakkı yok..eğer ben sitenin düzenin bozarsam vs vs..ozaman bana bu kadar yüklenirsin..ben teknik bir konuda cevap beklerken,bana sadece benim hocammış gibi,yani kimse kimseye çokuk muamelesi yapamaz... davranamaz..birde lütfen ortalığı germeyin..bana tehlikeli olur demekle neyi ifade etmek istediniz lütfen açıklarmısınız?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
ama ismini hatırlayamadığım arkadaş bana özellikle sadece bu konu hakkında cevap verip,soruma cevap vermemesi beni çok üzdü..hani adam cevap verip,aynı zamanda bu dileğini güzel bir üslüpla dile getirse canımı alsın
Sayın, CAHİTBAVİK

Her sorunuza cevap alabileceğinizi mi düşündünüz acaba! Cevaplandırılmış sorularınızın kaçı için teşekkür ettiniz (4 adet teşekkürünüz var). Kaç soruya cevap yazdınız ?(Kimseye cevap yazmadınız) Size cevap yazma mecburiyeti mi var anlayamadım? :?

Bu tartışmayı fazla uzatmamak gerekiyor diye düşünüyorum

Bu kadar tartışma sonunda cevap vermeye çalışıyorsunuz!!! :sinirli:

Excel Vers. ve Dili
xp 2003 Türkçe
Sayın Cahitbavik,
Birşeyler paylaşmak için, insanların anlaşması gerekir. Anlaşmak için de konuşmak veya yazmak gerekir. Eğer siz konuştuğunuz dilin kafasını gözünü kıra kıra kullanırsanız, anlaşmaya çalıştığınız kişilerden, sizi ANLAMALARINI ve sizi CİDDİYE ALMALARINI bekleyemezsiniz.
Bari en azından,
..benim tabiki Türkçemizi koruyacak kadar bilgi birikimim ve akıl yürütmem vardır ..
cümlesini kullanırken Türkçe'ye saygı gösterin.
Selamlar

sn modalı..madem fazla uzatmamak istiyorsun..ozaman biraz dikkat edin lütfen..ben şimdiye kadar 4 keremi teşekkür etmişim..üşenmedin saydın demek..peki ben forumda kirlilik olmasın diye daha baştan sorularımda tşk etmişmiyim baktın mı acaba?..işte türkiyem..hakkını ara ve bu hallere düş..adamın biri kalksın çocuk muamelesi yapsın..bende duyarsız kalayım..birde ,sanada olduğu gibi banada kimse cevap verme zorunluğu yok arkadaşım..ama sen problemi anlamadığın için konuşuyon işte ..çamur at izi kalsın..cevap veririm tabiki...EĞER SEN DAHA PROBLEMİ ANLAMADISAN AÇIKLIYAYIM..BURADA ESAS SORUN ŞU..BU SİTE BİLİM SİTESİ DEĞİLMİ..HİÇ KİMSE HİÇ KİMSEYİ ÇOCUK YERİNE KOYAMAZ..HERKEZ USLÜBUNA DİKKAT ETMEK ZORUNDA..AMAÇ SADECE TEKNİK OLARAK SORULARA CEVAP VERMEK OLMALI..EĞER BRİ BAŞKA SORUN VAR İSE BU DİLEĞİNİ MODERATÖRE BİLDİRİP,ODA ÖZELDEN O ŞAHSA BİLDİRMESİ GERRKİR..İNŞALLAH ANLAMIŞ OLMAN GEREKİR..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Eleştiriye açığım diyorsunuz sonrada eleştiri kabul etmiyorsunuz! Önce sizin üslubunuza dikkat etmeniz gerekir. Sizin bu foruma olan katkınızı bir sorgulayın bakayım.

Bu da bu başlığa yazdığım son cevap!

Bğyğk harfle de mesaj yazma hakkınız yok. Aynen iade ediyorum!!!!!!!

(Sayın smmustafa,
Hiç forumlarda veya ileti gönderilirken mesajın hep büyük harfle yazıldığını gördünüz mü? (Ne anlama geldiğini arştırın)
bir mesajınızda demişsiniz..peki hiç smnustafa arkadaşımın msj sayısına baktınızmı..10 tane..yani adam daha yeni..nerden bilsin büyük harf muhabbetini..ama bi güzel gizli gizli adama fırçayı atın..bizlerde sizleri seyredelim..foruma katkıdan bahsediyorsun..işte dediğim gibi acemi üyelere davranış şekli..peki sen bütün mesajlarımı inceledin değilmi..benim gönderdiğim bir msjda şunlar yazıyor..daha sorunu başında ne demişim bir bak..

sn modalı sen hep benim mesajlarımın kendi işine gelen yanlarını beynine yazmışsın..bak ben bir mesajımın başında ne demişim..

((iyi akşamlar..ektede görüldüğü gibi bir inşaat hakediş programı üzerinde çalışıyorum..makroda daha yeni olmama rağmen bu muhteşem forum ve arkadaşlarım sayesinde biryerlere geldiğime inanıyorum..

amacaım bu programı (önümde 1 yıl hedefim var) temelden başladım ve bu süre içinde zamanla en ayrıntısına kadar,gayet profesyonel hale getirip bütün mesleki arkadaşlarımla paylaşmak amacım...çünkü bu foruma benim bir vefa borcum olacak ve ben bunu birgün ödeyeceğim))

PEKİ SÖYLERMİSİN BANA...BUNLARI YAZAN BİR İNSANIN USLUBU NASIL OLUR..YA SİZ MESELEYİ ANLAMAMAK İÇİN KENDİNİZİ PARÇALIYORSUNUZ..TEKRARLIYORUM..BEN YAZIM HATASI YAPABİLİRİM..AMA MESELE BU DEĞİL...AMA,GALİBA BENİM MESELEMİMİ ANLIYACAK İNSANI ONUNCU KÖYDE ARAMAM GEREK GALİBA..HERKEZE SEVGİ VE SAYGILAR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...