PDF (Acrobat Reader) kaydetme eklentisi

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
WORD veya EXCEL de hazırladığımız dosyaları PDF(*.PDF) olarak nasıl kaydedebiliriz? Böyle bir eklenti varmı?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn erdoğankaplan

word-excel gibi programları PDF formatına çeviren programlar mevcut. Fakat ben bu tip bir programı hiç denemedim. Aşağıdaki linkte bazı programlar var. Ayrıca download sitelerinden araştırırabilirsiniz.

selamlar

http://www.inndir.com/ara.php?ara=excel&x=29&y=5

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Merhaba arkadaşlar ben de bu soruya ek olarak elimdeki pdf formatındaki dokümanı word da açmak istiyorum yada içinde bazı oynamalar yapmak istiyorum. Amacım pdf formatındaki doküman içindeki bazı bilgileri slayt gösterisi için biraz değiştirmek ama pdf nin içindekilerle oynayamıyorum.Bunun bir yolunu bilen arkadaşlar bir zahmet yardımcı olursa sevinirim.

Sevgilerimle. :hey:

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
herhangi bir office belgesini .pdf formatına cevirebilmek için ben "adobe acrobat writer" kullanıyorum bu program net ten alınan prg.larda yok yada ben bulamadım.
bir cd edinerek kurulum sırasında custom seçeneğini işaretleyerek"adobe disttiller" veya "adobe writer" kuruyorsunuz. son sürüm olarak piyasada 7 nolu sürüm var. bu da XP kullanıcıları için yapılmış. daha önceki sürümleri de blabilirsiniz tabiki. prg konusunda yardımcı olabilirim :keyif:
syn heza;
.pdf formatından word e cevirim yapmak istiyorsan ve eğer sayfanın koruması yoksa, ve adobe writerin varsa alıntı yapacağın terleri tek tek seçerek word e yapıştırıyorsun
benim bildiklerim bu kadar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
WORD,EXCEL,BMP gibi dosyaları pdf e çeviren bir program aşadaki linkten indirilebilir. Bedava olup, tek kusuru dosyayı çevirirken sizi internetteki kendi sayfasına ziyaret amacıyla yönlendiriyor, iptal deyip kapatıyorsunuz, o kadar.

http://www.pdf995.com/promo/sponsor7.htm

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Teşekkürler arkadaşlar anladığım kadarıyla bu işi yardımcı bir program ile halletmem gerekiyor öylemi.Ben acrobat ta dokümanı açtığımda ctrl alt yapıp hepsini seçip word e yapıştırdığımda yazılar gidiyor fakat bazı grafik ve resimler gelmiyor onlarda gelse işim hallolacak esasında ama bir de programla deneyeyim bakalım.

Tekrar teşekkürler sevgili arkadaşlar.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Arkadaşlar internette ararken aşağıdaki programı buldum ihtayacı olabilecek arkadaşlar için yükleme adreside var istenirse yazılımlar kısmınada konulabilir.
:hey:

ABBYY PDF Transformer 1.0

Bu uygulama ile pdf (Acrobat File) uzantılı dosyalarınızı Microsoft Word, Excel, Html ve Text (txt) formtalarına çevirebilirsiniz.

Ã?zellikleri:

Herhangi bir kaynaktan pdf dosyalarınızı ekleyebilirsiniz. (import)

Hızlı bir şekilde 'pdf'lerden Word ve/veya Excel dosyaları oluşturabilirsiniz.

xls (excel), doc (word), Html ve txt (text) formatlarında kayıt yapabilirsiniz.

Pdf dosyalarındaki tüm grafik, resim ve yazıları kayıpsız olarak aktarabilirsiniz.

Þifre korumalı pdf dosyaları ile işlem yapabilirsiniz.

Beraberinde gelen eklenti ile word veya excel dosyaları içerisinde pdf dosyaları açabilirsiniz.

DOWNLOAD
http://fr7.abbyy.com/pdftransformer/Transformer01TB.exe

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Arkadaşlar ayrıca acrobat ta dokümanı açtığımda ctrl alt yapıp hepsini seçip word e yapıştırdığımda yazılar gidiyor fakat bazı grafik ve resimler gelmiyordu onlarıda acrobat reader ın graphics select tool ( G ) tuşunu kullanarak resimlerin ve grafikleri seçip (taratıp) word e copy paste yaptım işimi gördü şimdilik.

İyi çalışmalar.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
pdf transformer i ben denedim. ancak türkçe karakter sorunu yaşadım.

Sana önerebileceğim iki tane program,
1- Adobe Acrobat (En iyisi) Adobenin sayfasında 1 aylık deneme sürümü var. Türkçe uyumlu çalışıyor. pdf formatındaki bir metni word'e kopyaladığın zaman türkçe karakterlerde sorun yaratmıyor. İstediğin düzenlemeyi yapabilirsin.
2- www.jawspdf.com sitesinde "Jaws pdf creator" isimli program senin işini görebilir. Siteden programı indir. seri nosu:
Jaws PDF Creator 3.0: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Bunlar benim kullandıklarım, kolay gelsin

Program şifresi Forum Kuralları gereği kaldırılmıştır.
Hüseyin