Soru Personel İcra Takip Programı Kodlama Yardımı

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-02-2025
Yusuf bey günaydın;

Az önce tekrar bir deneme yapmak istedim.
Form Aç dan sonra Yeni Personel Ekle den sonra ekteki resimlerden de görüleceği üzere,
1- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 2 numaralı resimde ki gibi Abuzer Kadayıf isimli personel kaydı yaptıyorum.
2- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 3 numaralı resimde ki gibi "İcra Bilgileri" isimli sayfa da başlıklar "Koyu Mavi" renk oluyor ve çift tıklama yaptıktan sonra normal rengine geri geliyor.
3- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 4 numaralı resimde ki gibi "Veriler" sayfası veri olan satırlar "MAVİ" renk oluyor. Ve benim yeni yaptığım kayıt olan Abuzer Kadayıf 2 nci satırda görünüyor.
4- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 5 numaralı resimde ki gibi "Veriler" sayfasındayken Form Aç kutucuğuna tıklayarak "İcra Dosyası Bilgileri Girişi" yapmak istediğimde, son kaydettiğim Abuzer Kadayıf ismini seçiyorum.
5- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 6 numaralı resimde ki gibi Abuzer Kadayıf isimli personelin TC sini seçmiş olmama rağmen Ahmet Mehmet isimli personelin (Listede Abuzer Kadayıf dan sonraki isimdir) İcra dosya bilgileri gelmektedir.
6- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 7 numaralı resimde ki gibi İcra Dosya Bilgileri Girişi yapıp kaydettiğim zaman da İcra Bilgileri sayfasına Abuzer Kadayıf' ın TC si Ahmet Mehmet ismiyle icra bilgileri geliyor.

Kontrol edebilir misiniz acaba?

Çok teşekkür ederim.

Rica etsem bana size ulaşabileceğim bir adres verebilir misiniz lütfen. Hediye göndermek istiyorum.

Bir de o otomatik dosya açmayı beceremedim. Artık Bilgi İşlem Müdüründen yardım alacağım.

teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Yusuf bey günaydın;

Az önce tekrar bir deneme yapmak istedim.
Form Aç dan sonra Yeni Personel Ekle den sonra ekteki resimlerden de görüleceği üzere,
1- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 2 numaralı resimde ki gibi Abuzer Kadayıf isimli personel kaydı yaptıyorum.
2- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 3 numaralı resimde ki gibi "İcra Bilgileri" isimli sayfa da başlıklar "Koyu Mavi" renk oluyor ve çift tıklama yaptıktan sonra normal rengine geri geliyor.
3- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 4 numaralı resimde ki gibi "Veriler" sayfası veri olan satırlar "MAVİ" renk oluyor. Ve benim yeni yaptığım kayıt olan Abuzer Kadayıf 2 nci satırda görünüyor.
4- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 5 numaralı resimde ki gibi "Veriler" sayfasındayken Form Aç kutucuğuna tıklayarak "İcra Dosyası Bilgileri Girişi" yapmak istediğimde, son kaydettiğim Abuzer Kadayıf ismini seçiyorum.
5- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 6 numaralı resimde ki gibi Abuzer Kadayıf isimli personelin TC sini seçmiş olmama rağmen Ahmet Mehmet isimli personelin (Listede Abuzer Kadayıf dan sonraki isimdir) İcra dosya bilgileri gelmektedir.
6- İcra Excel Hata 30.06.2021 - 7 numaralı resimde ki gibi İcra Dosya Bilgileri Girişi yapıp kaydettiğim zaman da İcra Bilgileri sayfasına Abuzer Kadayıf' ın TC si Ahmet Mehmet ismiyle icra bilgileri geliyor.

Kontrol edebilir misiniz acaba?

Çok teşekkür ederim.

Rica etsem bana size ulaşabileceğim bir adres verebilir misiniz lütfen. Hediye göndermek istiyorum.

Bir de o otomatik dosya açmayı beceremedim. Artık Bilgi İşlem Müdüründen yardım alacağım.

teşekkür ederim.
2 - İcra bilgilerinde mavi olmasının sebebi veriler sayfasındaki bilgilerin o sayfada görünmesi. bu muhtemelen sizin bilgisayarınızla ilgili bir sorun, çünkü tamamen bilgisayarın gösterdiği görüntüyle alakalı. Yapabileceğim bir şey yok.
3- Renk sorunu neden bilmiyorum, muhtemelen 2. sorundaki gibi sizin bilgisayarla alakalı. Kaydın ikinci satırda görünmesi de isme göre sıralama yaptırdığım için. Eğer sıralama istemiyorsanız koddaki sıralama ile ilgili kısımlar iptal edilebilir. Ancak diğer sayfalarda aranan kişinin kolay bulunması için sıralı olmasını öneririm.
5- Bu hata bende oluşmuyor. Kimi seçersem onun bilgileri geliyor.
Dosyanızı hatalı haliyle yükleyin inceleyelim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Eklediğiniz dosyada:

1-2 : Abuzer Kadayıf isimli personeli ekledim, sıkıntı çıkmadı ve görünüm gayet normaldi. Görünüm hatasının sizin bilgisayarınızdan kaynaklandığını düşünüyorum. Mümkünse daha iyi bir bilgisayarda deneyin.
3 - Görünümde yine sıkıntı yok. Eklenen verinin 2. satırda olması da belirttiğim gibi alfabetik sıralamadan dolayı.
4-5 : İcra dosyası eklemek için Abuzer Kadayıf'ı seçtiğimde doğru bilgiler ekrana geliyor.
5 - Eklediğim icra dosyası bilgileri doğru şekilde Abuzer kadayıf adına kaydediliyor.

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
09-02-2025
Yusuf bey;

o halde dediğiniz gibi bu hatalar benim bilgisayarımdan kaynaklanıyor olabilir.

ben bilgi işlem müdürümle konuşayım bakalım ne yapabilir.

ilginiz için teşekkür ederim.

NOT: Adres vermeyecek misiniz? Bu arada ben de İstanbul'dayım.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Yusuf bey;

o halde dediğiniz gibi bu hatalar benim bilgisayarımdan kaynaklanıyor olabilir.

ben bilgi işlem müdürümle konuşayım bakalım ne yapabilir.

ilginiz için teşekkür ederim.

NOT: Adres vermeyecek misiniz? Bu arada ben de İstanbul'dayım.
Adres olarak #20 nolu mesajımda Manisa'da olduğumu belirtmiştim.

Siz dosyayı bir de başka bilgisayarda deneyin isterseniz.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Teşekkürler Korhan Bey.

Bilal bey, hediyeye gerek yok, dua edin yeter.

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
09-02-2025
Yusuf bey ;

Duayı 2 nci mesajdan itibaren ediyorum.

Ama küçükte olsa emeğinizin karşılığı olmazsa bile bir şeyler göndermek isterdim.

Profil resmindeki yavrularınızın ayağı taşa gelmesin. Allah her zaman sizin gibi iyi niyetli insanlarla karşılaştırsın inşallah.

Tekrar çok teşekkür ederim.

burakturk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe Excel 2019
16-06-2025
Ellerinize sağlık, faydalı bir program olmuş.

Ancak sürüm uyumsuzluğu yaşıyor olabilir miyiz?

Bizde Excel 2010 ile beklediğimiz gibi çalıştıramadık.

Bilgi verebilir misiniz?

tşk

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
09-02-2025
Yusuf bey merhaba;

Sanırım oldukça yoğunsunuz. Herhangi bir gelişme oldu mu acaba dosyayla ilgili?

İlginiz için teşekkür ederim.

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
09-02-2025
Yusuf bey merhaba;
Umarım kötü bir durum yoktur. Uz<un zaman oldu siteye girmiyorsunuz?
Programla ilgili yapılabilecek bir şey kaldı mı acaba?

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Merhaba.

Herhangi bir sorun yok çok şükür. Arada siteye giriyorum ama bu konuyu tamamlamaya ya da konuyla ilgilenmeye fırsatım olmadı. Ödeme kısmını nasıl yapacağım konusunda düşüncelerimi toparlayamadım. O konu biraz daha dikkat ve zaman istiyor. Ben mevcut halini yükleyeyim. Ödeme ekranında ne yapılması gerektiğiyle ilgili görüşlerinize göre uygun zamanda yapmaya çalışayım:

Ekli dosyalar

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
09-02-2025
Söyleyecek kelime bulamıyorum.
Allah (CC) razı olsun. Emeğinize sağlık.

ben progamı kontrol edeyim size haber vereyim.

çok teşekkür ederim.

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
09-02-2025
Yusuf bey,

dosyayı bu hali ile kullanmak istiyorum (Şimdilik) mevcut test kayıtlarını silmemde sakınca yoktur değil mi?

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Tabi ki kullanabilirsiniz. Sütun ve satır yapısını değiştirmemeniz iyi olur, değiştirirseniz userformlar hatalı sonuç verebilir ya da düzgün çalışmaz.

bilalk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
09-02-2025
Yusuf bey;

Bir önceki mesajda dosyayı kullanacağımı yazmıştım.

Bir çalışanım var 8 icra dosyası bulunmakta. Çalışanın bilgileri girip kaydet dediğimde Resim 1 deki hatayı verdi
Personele İcra Dosyası ekle dedim, icra dosyası bilgilerini girdik kaydettim. ancak resim 2 deki gibi İcralı Personelin Adı soyadı ve görevi kısmı boş geldi
aynı personele 2. icra dosyası eklemek istediğimde "İcra Dosyası Bilgileri Girişinden" personeli seçtiğimde alt kısımda bulunan icralının adı soyadı ve görevi ilgili kutucuklara gelmiyor.
bunların haricinde gözüme çarpan bir şey yok.

iyi çalışmalar