Pivot Tablo Sorunu

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2007 - İngilizce
Merhaba
Ekte göreceğiniz gibi bir dosyam var. Bu dosyanın Ana Veri sekmesinde sipariş numarası, denetim anahtarı ve işyeri listesi mevcut. Benim ihtiyacım olan siparişler içerisinde hangi işyerinin hangi denetim anahtarı olduğunu listeleyebilmek. Bu liste ile başka bir takip yapacağım. Konuyu pivot tablo ile çözmeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Sipariş listesi içinde, aynı denetim anahtarı ve işyeri olanlar silinip tek bir kez görülebilir bunun bir engeli yok. (Örneğin 4000040 siparişindeki PM01 denetim anahtarlı ELK işyeri için), tekrarlayanlar silinip tek satır kalabilir.

Ekli dosyalar

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Dosyanız ekte.

Nasıl yapıldığını zamanım olursa, Blog'umda anlatırım.

Kullanılan yöntemler:

1. Tablo - Table
2. Özet Tablo - Pivot Table - Add This Data to the Data Model
3. Add Measure
3. DAX formülü: =CONCATENATEX(VALUES(Table2[Denetim anahtarı]),Table2[Denetim anahtarı],", ")

.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

@İdris SERDAR beyin harika çözümüne alternatif olarak formüllerle çözümü ekte bulabilirsiniz.

Formüller 1000 satır üzerinden kurgulanmıştır. Dilediğiniz gibi değiştirip kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2007 - İngilizce
.

Dosyanız ekte.

Nasıl yapıldığını zamanım olursa, Blog'umda anlatırım.

Kullanılan yöntemler:

1. Tablo - Table
2. Özet Tablo - Pivot Table - Add This Data to the Data Model
3. Add Measure
3. DAX formülü: =CONCATENATEX(VALUES(Table2[Denetim anahtarı]),Table2[Denetim anahtarı],", ")

.
İdris bey geri dönüşünüz için teşekkürler,
Hazırladığınız dosyayı biraz çalışınca işlem yolunuzu anladım, desteğiniz için sağolun