Piyasa Bilgisi

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Arkadaşlar benim sizden ricam.Piyasada kurumlara excel 2007 de makroda muhasebe programı yapsam ve o program kullanılsa orada kanunen bir sıkıntısı varmı.Yani örneğin orada kullanılan excelin orjinal olmasımı gerekiyor.ve de benim setifikam felan mı olması gerekiyor beni bu kanuni gerekçeleri bilen arkadaşlar bilgilendirebilirmi?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Arkadaşlar benim sizden ricam.Piyasada kurumlara excel 2007 de makroda muhasebe programı yapsam ve o program kullanılsa orada kanunen bir sıkıntısı varmı.Yani örneğin orada kullanılan excelin orjinal olmasımı gerekiyor.ve de benim setifikam felan mı olması gerekiyor beni bu kanuni gerekçeleri bilen arkadaşlar bilgilendirebilirmi?
Yapacağınız programda, "İş bu program orjinal olmayan, kaçak olan Excel'de yapılmıştır. Ayrıca programın çalıştırıldığı makinalardaki Excel'lerde orjinal olmayıp, kaçaktır." demediğiniz ve kaçak sürümleri kullandığınız veya kullanan makinalarda yakalanmadığı sürece bir sorun olabileceğini sanmıyorum.

.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
yani öyle denetlemeye felan gelen olmaz demi yokk excelin orjinal değil senin programcı sertifika felan yokmu sen program yazamassın gibi şeyler yani

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
yani öyle denetlemeye felan gelen olmaz demi yokk excelin orjinal değil senin programcı sertifika felan yokmu sen program yazamassın gibi şeyler yani
Sertifika denetimi garanti değil... Her an olabilir. Ama program yapmanıza karışamazlar...

.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
benim kurumlara program yazmam için sertifika gerekli değilmi yani programcı sertifikası olmasada yazabilirmiyim olacağından değilde diyelim ki program piyasada çok tuttu herkez tarafından kullanılmaya başladı demezlermi bu programı kim yaptı hani nerde programcı imzası diye

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
benim kurumlara program yazmam için sertifika gerekli değilmi yani programcı sertifikası olmasada yazabilirmiyim olacağından değilde diyelim ki program piyasada çok tuttu herkez tarafından kullanılmaya başladı demezlermi bu programı kim yaptı hani nerde programcı imzası diye
Programı yaparsınız ve isterseniz kendi adınıza tescil ettirirsiniz. Ama bu nasıl oluyor? Bilmiyorum. Yaptığınız programın sertifikali veya sertifikasız bir programla yapmış olmanız artık önem taşımıyor. Önemli olan sertifikasız program kullanmamak.

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
anlayamadım örnekle açarmısınız zahmet olmazsa.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
anlayamadım örnekle açarmısınız zahmet olmazsa.
Sertifikasız Excel ile bir program yaptınız diyelim. Ve yaparken sertifikasız excel kullanırken yakalanmadınız. Herhangi bir şey yok. Ama yakalanırsanız sertifikasız excel kullandığınız için ceza alırsınız. Programcı sertifikanız yok, nasıl program yaparsınız diye kimse sizi sorgulamaz.

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
tamam ben istediğim programı yerin altında yapar yine yaparım sonradan bi problem olmazsa sorun yok tşk ederim hayırlı geceler birde sizden yatmadan son birşey isteyebilirmiyim benim son eklediğim konuya bakarmısınız ilgi alanınıza giriyor ise yardımcı olurmusunuz?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
tamam ben istediğim programı yerin altında yapar yine yaparım sonradan bi problem olmazsa sorun yok tşk ederim hayırlı geceler birde sizden yatmadan son birşey isteyebilirmiyim benim son eklediğim konuya bakarmısınız ilgi alanınıza giriyor ise yardımcı olurmusunuz?
Ben hukukçu değilim. Siz yine de fikir ve sanat telif hakları konusunda bilgili bir avukata danışırsanız daha iyi olur kanısndayım.

.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
tamam tşk ederim.Benim daha yolum uzuno kapsiteye gelene kadar çok kafa patlatmam lazım zaten daha excel dosyasının ismini belirleme kodunu bile bilmiyorum baksanıza:)