Program Kopyalanmasına Önlemek

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-02-2026
Merhaba arkadaşlar. hemen kısaca anlatayım. vb kodları ile hazırladığım excel programının başka kişiler tarafından başka bilgisayara kopyalanmasını engellemek için elinde çözümü olan veya yardım edecek biri var mı? saygılar....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 ingilizce
kopyalanmasını önleyemezsin ama belli bir süre sonra açılmamasını sağlayabilirsin,, en basiti şifre koy vs.vs.vs

Kemal Demir

Özel Üye
Oncelikle Yazıp yazmamakta tereddutte kaldım, ama benı anlayısla karsılayacagına inandıgım için yazıyorum.

Kullanıcı Programı/Programları kırmak istiyorsa muhtemelen bir yolunu bulur ve kırar.Programı hazırlayan kişi sen oldugun için zaten Her zaman hatırlanırsın.

Derler ki;" sbayyigit'in programını kırdım" ama sizin isminiz zikredildiği için zaten anılacaksınız.

Fazla uzattım ama ticari anlamda iş yapmıyorsanız varsın programınızı kullansınlar.

Yukarıdaki Sozlerımı Soylerken anlayıs gostereceğinize inandıgım için yazdım.

İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Rakkascım sana katılıyorum. güzel yazmışsın gerçekten.. Sevgiler

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
23-02-2026
kopyalanmasını önleyemezsin ama belli bir süre sonra açılmamasını sağlayabilirsin,, en basiti şifre koy vs.vs.vs
usta kopyalama engellenemez fakat şifreleme ile ilgili olarak sistem bilgisi çağrıldığını duymuştum. şifreleme ve kullanıcı adı ve şifre ile programa girme işlemlerimde sorun yok.
Rakkascım sana katılıyorum. güzel yazmışsın gerçekten.. Sevgiler
usta inan haklısın. sanırım detaylı anlatamadım. şifre kırma yöntemlerini ben de biliyorum. kırmak sorun değil. ama iş oraya varmadan. bir bilgisyara copy ettiğim programı hali ile şifresi ile beraber vereceğim. sormak istediğim şey bir sefere mahsus olmak kaydı ile sistem bilgileri ile (bilgisayarın seri no gibi) bir uyuşmazlık olduğunda çalışmaması veya bu program copy dir. kullanamazsınız. diye bir uyarı vermesi.
şifereleme ve kullanıcı adı ile programa girme işlemlerinde sorun yok. elbette şifre kırılır. ama herkes şifre kırmak hiç de dürüst bir şey değil. saygı ve sevgilerimle....

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Kullanıcı Adı ve Parola Uygulamaları

Merhaba sbayyigit. Kullanıcı Adı ve Parola Uygulamaları başlığı altında bazı program kullanımını kısıtlayıcı çözümler var. Oradan faydalanabilirsin. Sağlıcakla kal. Ama Rakkas'ın yazdığı gibi bu işin sonu yok.