Proje için görüş ve öneri hakkında

yasin85

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019, Türkçe
Sn. @excel41 Merhaba ,

Forumda tam da yaptığınız proje benzerinde bir çalışma arıyordum projenizin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum. (y);)

Yaptığınız proje sektörüm ile benzer bir alan bende yedek parça satışı ile ilgileniyorum buna istinaden karşınıza sonrasında gele bilecek talepleri ihtiyaç ola bileceğini düşündüğüm alanları aşağıda yazdım umarım faydası olur.

Cari Modülü
1-) Ekle işleminde mail adreslerini göremedim mail ekleme alanı var mıdır? var ise en az 2 adet mail adresi yazıla bilirse çok daha faydalı olur.
2-) Tel&Faks bir arada olmuş bunun yerine hem bunları ayırsak ve yetkili kişi ,cep ve normal telefonu numarası yazmayı en az 2 adet yazıla bilirse çok daha faydalı olur.
(Şubeleri olan yerler firmalarda bir den çok kişi bu işlerle ilgilenince birden fazla kişiye mail atmak gereke biliyor ve ya farklı şubeleri aramakta gereke biliyor)

3-) Araç İçin Yapılacak İşlemler
Bu alan cari kartı açılımında olması araç her geldiğinde sanki aynı işlemler olmuş gibi algılana bilir bunu sipariş yada faturanın not kısmında olsa daha faydalı ola bilir mi?
Cari karttaki Araç İçin Yapılacak İşlemler adını da NOT olarak değiştirsek

4-) Cari Karta Özel Kod1,2,3 vb gibi alan eklemek sonrasında ek alan talep edildiğinde bu alanları kullana bilirler?
5-) Fatura kesilen yer Şahıs mı / Kurumsal mı ayrımın olması?
6-) E-Fatura mı? Ayrımı . E-Fatura var ise mail adresi

Stok Kart Modülü

1-) İlgili ürünün Üretici Adı ve Üretici Kodu Alanı ayrı kutucuklarda olması ve üretici kodu benzersiz olması gerekli oto kontrol olması gerek aynı ürünü tekrardan stok kartı açmaya çalıştıklarında uyarı versin yada şu kartlı ürün ile aynı diye bilir.
2-) İlgili ürünün Orjinal bilgileri girilmesi gerekecek OEM_ADI ve OEM_NO
3-) İlgili ürünün Dünya çapında orjinal olmayan fakat OEM kategorisine girmiş firma ve numaraları bilgileri girilmesi gerekecek CROSS_ADI ve CROSS_NO bu alanlar esnek ola bilmeli kullanıcı bunları ekle deyip aşağı doğru doldura bilmelidir.
4-) Kullanılan Araç alanı eklenmiş o alanda bir ürün birden fazla araç ve modellerine ola biliyor, araçlar ve modeller gibi bir alan olsa oraya yazılırsa daha sonra ihtiyaç halinde o ürünü farklı araçlara kullanıldığını bilerek hem ellerindeki stokları değerlendirmiş olurlar hemde stok kartı fazlalığı ortadan kalkmış olur.
5-) Her ürünün Kilo Gram ve 1 palette ne kadar adet girmesi gerektiği yazıla bilir.

Raporlama Modülü
Raporlama da olacak mı?

İç/DIŞ Excel Aktarma Modülü
Kendi kullandığımız ürün ve müşteri listelerini programa toplu bir şekilde aktara bilmek için aktarım şablonu olacak mı?