Rapor Sayfa Üstbilgisine Toplam Alma

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sevgili Yeni54.. Çoktandır sesini duymamıştık. Özlettin kendini..Tekrar hoşgeldin...

Bu çalışmandan da çok zekice olmuş.. Tebrik ederim....Yalnız bu raporu yazdırınca verilerin değiştiğini farkettin mi? Ekrana çıkarınca doğru ama kodları incelersen yazdırma eylemi toplamlarda tutarsızlık yaratıyor. Olay yordamı olarak Yazdırıldığında seçilmesinden dolayı toplamlar değişiyor. Bir çıktı alınca ya da pdf'ye dönüştüren sanal printer uygulamalarıyla yazdırdığında göreceksin ki ekrandaki toplamlar farklı farklı. Herhalde gözünden kaçmış..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın : yeni54 elinize sağlık güzel olmuş bi problem çıktı raporu sorgudan alıyor bi problem olurmu birde sıra numarasını ben raporu çalıştırdığımda soruyo bana sıra no diye bende 1 yazıyorum ondan sonra 1,2,3,diye yazıyo ( kendi raporuma uygulamayı denedim from yan tümcesinde söz dizimi hatası verdi ilgilenirseniz sevinirim hocam

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Ekrana çıkarınca doğru ama kodları incelersen yazdırma eylemi toplamlarda tutarsızlık yaratıyor. Olay yordamı olarak Yazdırıldığında seçilmesinden dolayı toplamlar değişiyor.
boş bir zamanda incelemek lazım. geçici çözüm olarak bir sorun çıkmaması için raporu ekrana açmadan direkt yazıcıya göndermek lazım. o zaman rakamlar değişmeyecektir herhalde.

osmn06; kendi raporuna uygularken bir yerde bir sorun olmuş olabilir.
örnei eklemen lazım.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın mehmetdemiral hocam konuyla ilgilenebildinizmi

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sevgili Yeni54.. Tam aksine yazdırınca olay yordamında kodlar toplandığı için herhalde sıkıntı oluyor. Direkt olarak yazıcıta gönderince hata oluyor. İlk etapta ekrana verince sorun yok. Ekranı yazdırınca sorun ortaya çıkıyor. Neyse dediğin gibi incelemek lazım. Raporlara kod yazmak için çok olay yordamı olmaması bence sıkıntı... :)

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın hocam banka ile ilgili bi matbu formum var o formda olduğu için formu değiştirme şansım yok onun için