rapora boş satır ekleme

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ahmetahmet,

Burada ayrıntının yüksekliği kadar satır atılıyor. Bu yüzden kâğıt üstünde hesap yapılması gerekiyor. Sizde ayrıntı bölümünün yüksekliği yaklaşık 153 mm olması gerekiyor. Bunu 21 e bölerseniz 0,73 gibi bir yüksekliğe karşılık geliyor. Bu yüzden düzgün çalışılabilmesi için, Ayrıntı kısmının yüksekliğini 0,73 mm ye ayarlanması gerekir.

Ben raporu oluştururken kutu yerine çizgiyi tercih ediyorum.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office xp
raporda =no() alanı yukarıdan aşağıya doğru nasıl yazılmış, çözemedim bir türlü? aşağıdan yukarıya doğru yazmak içinde ne yapmalıyız?

Excel Vers. ve Dili
Sayın kadirdursun,

Raporun bir özelliği. İlişkisiz bir metin kutusu ekleyin ve veri kısmına =1 yazın, raporda çıkan verileri 1 den başlayarak numaralandıracaktır.

Aşağıdan yukarıya doğru ile neyi kastettiğinizi anlayamadım.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Yukarıdan aşayıya doğru

Sn.Kadirdursun Raporda metin kutusu seçilir özellikler kısmından Diğer seceneğinden vertical= evet ve hayır seçeneği var.Evet yukarıdan aşağı şekilde göstermene yardımcı olur.
yani sıralama şöyle=
metin kutusu seç+özellikler+diğer+vertical=evet veya hayır

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın modalı

sayın modalı kolay gelsin. bir istirhamım daha olacak. yardım edebilirseniz çok sewinirim. şimdi bu raporda 1 sayfada 21 kayıt varya kayıdın en sonuna yani kayıtların bittiği yere bir yazı yazmasını istiyorum. örnekte ekledim. şu şekilde yani.. kayıtlar bittikten sonra en son kayıdın altına ////////// Yanlız 3 (Üç) kalemdir/////////// gibi tabi buradaki üç toplamda kaç kayıt varsa hem yazıyla hemde rakamla bunu yazmasını istiyorum. bide şöyle bir ayrım yapayım. eğer 21 kayıt olursa yani sayfa sonlarına denk gelirsen bunu yazmayacak. sadece sayfada yazdıralabilecek yer varsa yazdıracak. kısacası 21 ve katları kadar kayıt varsa sayfanın sonuna geldiği için bunu yazdırmayacak, diğer hertürlü bu yazıyı yazdıracak. bide son kez sayın modalı 2 sayfaya geçtiğinde mutlaka en alttaki satırı boş bırakıyor. çizgi çizmiyo. 21>20 şuanki modülde o şekilde. 21>21 yapınca bir sonraki sayfaya 1 satır daha çiziyor. bunu da halledebilirseniz çok sewinirim. çok sağolun. cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın ahmetahmet,

Sanırım oldu. 42 veri ile kontrol etmedim ama çalışır sanırım.

İstediklerinizi tek defada sormaya çalışın. Aynı uygulama üstünde çalışmak bazen sıkıcı oluyor.

İyi çalışmalar

Düzeltme:

Kod:
ElseIf Pages = Page And c > tg And c Mod 22 < 21 Then
ilgili satırı değiştirin.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
türkçe
say&#305;n modal&#305; &#231;ok sa&#287;olun &#231;ok g&#252;zel olmu&#351; fakat kay&#305;t nerede biterse onun alt&#305;na yazmas&#305; gerekiyor.yani sayfan&#305;n en alt&#305;na diil. sadece kay&#305;t sayfa sonuna denk geliyorsa yazmayacak..

Excel Vers. ve Dili
Sayın ahmetahmet,

Rapor kod sayfasındaki kodları değiştirin:

Kod:
Private Sub Ayrıntı_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
If c = Me.txttg And Me.txtc Mod 22 < 20 Then
Me.Metin34.Visible = True
Else
Me.Metin34.Visible = False
End If
End Sub
İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Raporu Yazdirmada Sorun

Sn.Modalı Bundan epey bir süre önce sizin ve diğer katılımcı arkadaşların çalışması sayesinde raporda boş kalan yerlere satır çizgisi koymayı başarmıştık.Ancak geçenlerde nedenini blemediğim ve çözümüne vakıf olamadığım bir sorunla karşılaştım ve hala süren bir şaşkınlık-çaresizlik içerisine girdim.
Sorunum şöyle ki;
Ekteki çalışmaya bir göz atarsanız herşeyin normal olduğu görünecek ancak raporu yazdırmaya kalktığımızda sorun ortaya çıkıyor zira raporun ayrıntı kısmını boş olarak çıkarıyor.
İstirhamın Şu ki bir göz atmanız ve bana sorunun nerden kaynaklandığı hususunda bir fikir vermanızdir.
Dediğim gibi sorun yardırma aşamasında ortaya çıkıyor.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba;

Sn. Modalı Çok güzel bir çalışma elinize sağlık. Rapor baskı ön izlemede tam olarak çıkıyor fakat yazıcıdan çıktı alınca çizgiler tam çıkıyor veriler boş geliyor.
Sorun nerdede anlayamadım. Yardım edebilirmisiniz.

Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
ya önizlendiğin gibi ol! yada olduğun gibi önizlen! :):)

Evet Sayın NAFİS;
Bu sorunun çözümünde bir ilerleme olursa bende sıkıntıdan kurtulacağım.Bir müddet sorunsuz bir şekilde kullandığım bu çalışma her nedense şu anda işlemez halde.
Sayın Modalı bu hususu biliyor ancak kendisine aktadığımda bana
Sizin örnekten çıktı almayı başaramadım. Hatanın nerede olduğunu da bulamadım.
Çıktı almaya çalıştığımda, Access hata üretiyor ve kapanıyor.
mesajını göndermişti.
Ama ümid ediyorum ki sizin tekrar bu konuyu ele almanızla bir çözüma kavuşuruz inş.
Şimdiden kolaylıklar dilerim.:)

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba;

Sn. &#304;.Mete in&#351;. &#231;&#246;z&#252;me ula&#351;&#305;r. Say&#305;n Modal&#305; n&#305;n yard&#305;mlar&#305;n&#305; bekliyoruz.

Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar Eklemiş olduğum Vt1 ekindeki problemi hala bir çözüme ulaşmış değilim ve bu meselenin halline çok ihtiyacım var.
İlgilenmenizi istirham edeceğim.ilglenenlere şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Raporda boşluğa çizgi ekleme

Sn arkadaşlar sorunuma hala bir çözüm yolu bulamadım.Ve bu haliyle kullanmakta bir türlü içime sinmedi.Sayfanın başında bir bölüm ortada boşluk ve sonrasında ise sayfanın alt kısmında tekrar veri oluyor ve sayfanın bütünlüğü bozuluyor.Bu nedenle her ne kadar kullanıyor olsak ta bir türlü içime sinmiyor ve hala yarım bir iş yapmışım izlenimi hasıl oluyor.
Bu nedenle tekrara ilginizi bu soruna çekmek istiyor ve sorunu ortadan kaldırmak için yardımlarınızı bekliyorum.
Sorun kısaca şöyleydi:
Ekte bulunan Vt1 çalışmasındaki raporda önizleme esnasında herşey normalmiş gibi son sayfada boş kalan yerlere satır çizgisi ekleyerek sayfayı tamamalıyor"Ekte Bakınız;"önizleme HİZMET BELGESİ.bmp"".Görünür de bir problem yokmuş gibi görünüyor. Ancak rapordan çıktı almak istediğimizde sayfada var olan verileri çıkarmayıp, sayfanın tamamını satır çizgileriyle dolduruyor."Ekte Bakınız;"yazdırma HİZMET CETVELİ.MDI""​

İnş. Bu işe el atan arkadaş olur ve neticeye en kısa zamanda ulaşırız.
Şİmdiden gayret eden arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın i.mete,

Hatanız metin kutularına çerçeve koymaktan kaynaklanıyor. Ara dik çizgilere çizgi ekleyerek sorununuzu çözdüm.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 63.4 KB Görüntüleme: 19