RAW' dan NTFS dosya sistemine dönüştürme

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Merhaba,
2 GB lik hafıza kartımı (Her nasıl oldu ise bilemiyorum) USB yuvasına taktığımda biçimlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Kısaca söyleyeyim birtakım yöntemlerle “RAV” dönüştüğünü gördüm, buraya kadar tamam. Tekrar “NTFS” ye nasıl çevire bilirim.

ahmetinal.95

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-09-2027
2GB lik USB'yi FAT32 yapsanız da olur. O da biçimlendirmeden olmaz diye biliyorum.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba,

Raw dan NTFS e çevirmeniz gibi bir durum söz konusu olamaz. Bir takım sebeplerden dolayı diskiniz fiziksel hazar almış yada ömrünü doldurmuş olduğundan RAW a dönüşmüş.

*Öncelikle adaptör yardımıyla kullanıyorsanız, farklı bir adaptörle deneyiniz. Yine aynı biçimle karşılaşıyorsanız:
Diskinizi formatlayıp kurtarma programlarıyla içindekileri kurtarıp yedekleyiniz. Ve bu diski kullanmaktan kaçınınız.

Ek: Bu Kurtarma yazılımı üzerinden kullanımı anlatmışlar inceleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Daha önce benzer bir durumla karşılaşmıştım, şuradaki yönergeler çözüm olmuştu:
Cmd yönetici olarak açın.
  • diskpart yazın,
  • list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
  • select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
  • active
  • format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
  • assign
  • exit
Alternatif olarak diskinizi görüyorsa Rufus isimli programla diskinize bir iso dosyası yazdırmak da daha pratik bir çözüm olabilir.
Her iki durumda da diskinizdeki verileri kaybedersiniz.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Merhaba,

Raw dan NTFS e çevirmeniz gibi bir durum söz konusu olamaz. Bir takım sebeplerden dolayı diskiniz fiziksel hazar almış yada ömrünü doldurmuş olduğundan RAW a dönüşmüş.

*Öncelikle adaptör yardımıyla kullanıyorsanız, farklı bir adaptörle deneyiniz. Yine aynı biçimle karşılaşıyorsanız:
Diskinizi formatlayıp kurtarma programlarıyla içindekileri kurtarıp yedekleyiniz. Ve bu diski kullanmaktan kaçınınız.

Ek: Bu Kurtarma yazılımı üzerinden kullanımı anlatmışlar inceleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
İndirdim deniyorum. Bir şeyler buldu, neleri kurtarıyor bilemiyorum denemekte fayda var. Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Merhaba,
Daha önce benzer bir durumla karşılaşmıştım, şuradaki yönergeler çözüm olmuştu:

Alternatif olarak diskinizi görüyorsa Rufus isimli programla diskinize bir iso dosyası yazdırmak da daha pratik bir çözüm olabilir.
Her iki durumda da diskinizdeki verileri kaybedersiniz.
İyi çalışmalar...
İso dosyası yazdırma ile olursa oda kabul. Teşekkür ederim.