Resimlerin boyutlarını ayarlamak

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Arkadaşlar Merhabalar

benim bir personel dosyam var bu dosyamda aynı zaman da bütün personellerin portre şeklinde çekilmiş resimleri kayıtlı, bu resimlerin hepsini birden veya tek tek aynı boyuta nasıl getirebilirim? Resim penceresine yerleşiyor her personeli çağırdığımda ancak kimisi pencereden taşıyor kimisi daha küçük kalıyor.

saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
PictureSizeMode özelliğini stretch olarak değiştirin. Bu şekilde Picrurebox un boyutu ne ise içindeki resmin boyutu da öyle olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
C

PictureSizeMode özelliğini stretch olarak değiştirin
Bu dosya özelliği nerde bulamadım.Resimler dosyasında sağ klik yapıyorum
Özelliklere giriyorum
Genel-Paylaşım-Özel var
Nerde bu Picture Size

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
PictureSizeMode özelliğini stretch olarak değiştirin. Bu şekilde Picrurebox un boyutu ne ise içindeki resmin boyutu da öyle olacaktır.
Sn: alpi hocam

userform üzerinde yapmıyorum ki
direkt excel sayfasına yapıştırdığım resim bunlar onun için boyutlandırmayı resimleri biçimlendir oradan boyut sekmesinden denedim olmadı

saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
PictureBox nesnesini sayfaya da ekleyebilirsiniz. Bence resim ekle yerine PictureBox nesnesini kullanırsanız daha iyi olur

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
PictureBox nesnesini sayfaya da ekleyebilirsiniz. Bence resim ekle yerine PictureBox nesnesini kullanırsanız daha iyi olur
Peki hocam şimdi benim dosyamda veri doğrulamadan hangi ismi tıklarsam onun resmi ve bilgileri geliyor sizin dediğiniz gibi yapmaya çalıştım o zaman veriler ve resim gelmedi

saygılar

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ekli dosyayı inceleyin.
A1 ve B1 hücrelerine değer girerek RESİMLERİ istenilen boyutta ayarlama yapabilirsiniz. Auto_Open ile açılan UserForm Butonunu kullanarak ayarlamayı yapınız.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Ekli dosyayı inceleyin.
A1 ve B1 hücrelerine değer girerek RESİMLERİ istenilen boyutta ayarlama yapabilirsiniz. Auto_Open ile açılan UserForm Butonunu kullanarak ayarlamayı yapınız.
Hocam örneğiniz güzel ancak ben webbrowser i nasıl kendi dosyama aktaracağım ve Sayfa 1 deki kod bölümünde başka bir gif resmi adını yazdım atatürk yazan yere onu çalıştırmadı. bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim.

Saygılar sunuyorum.