Resmi veritabanında gosterme ve kaydetme ile ilgili bir soru

Örnegin sicilno alanım var ve bu alana ben 15 sicil numarasını giriyorum.Bir de ayrıca belgelerimde resim klasorum var ve orda personelin resimleri bulunuyor.Sicil no alanına 15 sicilnosunu girdigimde o kayıtta resim alanına belgelerimde klasorden 15 adıyla kayıtlı olan personelin resmi gelecek.Simdiden yardımlarınız icin tesekurler!!!!

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın stilian,

Öncelikle foruma hoş geldiniz. :D

Ancak soru sormadan daha önce bu konuyla ilgili başlık açılmış mı diye bir araştırma yapmanız gerekiyor. Forum penceresinin en üstünde kırmızı ara düğümesi var. Öncelikle onu kullanmanızı öneririm.

Sizin soruyla ilgili birkaç başlık olması gerekiyor.

Bir tanesini ekliyorum. Gerçi bu örnek de iki ayrı resim için ama kodlarını incelerseniz çıkış yolu bulabilirsiniz.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=19023

İyi çalışmalar :D

Ben butün forumu inceledim ancak benim istedigim gibi degil tüm yapılanlar o yuzden yeni bir konu actım ama galiba bana burda yardımcı olacak kimse yok!!!!

Excel Vers. ve Dili
Sayın stilian,

Ne çabuk bezdiniz.

Önce ne istediğinizi iyice açıklamanız gerekiyor. İnceleyip beğenmediğiniz konu başlığında her kayıt için iki adet resim ekliyor. Ve veri tabanı dışında saklayıp kayıtlar üzerinde gezinme sırasınnda tekrar gösteriyor.

Nasıl değişik bir şey arıyorsunuz?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın stilian,

Sorunuz öncelikle,Excel ile mi ilgili yoksa, Acces ile mi? Bunu açıklığa kavuşturun.

Ona göre yardımcı olacak arakdaşlar çıkacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Yine de bir örnek ekliyorum.

Tskrler ama ben aradıgım seyi yaptım olay olusturarak yaptım yinede ilginiz icin tskr ederim!!!!

Excel Vers. ve Dili
Sayın stilian,

Yine de örnekteki gibi kullanmanızı öneririm. OLE ile resim eklemek mümkün ama Access de kullanabileceğiniz alan da sınırlı. (1 GB). Onun için foroğrafları ayrı bir klasörde tutmak daha verimli. Fotoğraflar bitmap olarak kaydedildiklerinden veri tabanı çok çabuk şişiyor.

Sayın modalı,

Sizin dediginizde sanırım resimler veritabanına kaydediliyor benimkinde ise bir klasor icinden cekip sadece picture da gosteriyor!!!Yani veritabanının boyutunda artma veya eksilme olmuyor!!!!

Excel Vers. ve Dili
Sayın stilıian,

Çözümü ekleyebilir misiniz.

Yukarıdaki çözümü microsoft kendisi öneriyor. Northwind uygulamasının içinde var.

Biz yeni bir şey bulmadık.

Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
Örnek bol miktarda ama izah hiç yok,

RESİM EKLEME SORUNUMU ÇÖZMEK İSTİYORUM.Formda resim ekleme ile ilgili örnekler var ama benim gibi yeni keşfe çıkanlara göre bir İZAH yok, formda Northwind örneklerini inceleyerek resim eklemeyi öğrenmiştim. Resmin üzerine sağ tıklayıp nesne ekle'yi seçiyorsunuz, painti açıyor, paint den kopyalama yapıp boyutlarını kırpıyorsunuz falan falan...... ama bu forumu keşfedince gördüm ki örnek programlarda formun bir yerine resim ekleme butonu eklenmiş, bu butona tılayınca resimlerim klasörüne ve diğer seçeneklere yönlendiriyor. örnek programlardan indirdiğim programlardan bakarak aynı örneği kendi programımın formunda yapmayı denedim, metin kutusu ekleyerek örneklerdeki kodları uyarlayıp butonuma yapıştırdım ama hep karşıma "olay özellik deyimi ayarı olarak girdiğiniz Açıldığında deyimi hataya neden oldu" veya benzeri olumusuz mesajlar çıktı. izah olmadan örnek koymak yetmiyor, bir de bu ÖĞRENMEK DEĞİL KOPYACILIK OLUYOR, BEN ÖĞRENMEK İÇİN UĞRAŞIYORUM. kitabını da almıtım, yeterli izah orada da yok. bir bilen el atarsa herkes istifade eder.

Excel Vers. ve Dili
Lütfen soru sorarken biraz forumda arama yapın.

Daha dün cevaplandı aynı soru. Eleştiri yazdığımızda da arkadaşlar alınıyor. Aynı şey tekrar tekrar anlatılmaz. Bu forum da aynı soruyu belkim de onuncu anlatışım.

Aşağıdaki linki inceleyin başlığı da Resim gösterme.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=18960