Runtime error 94 hatası ve userformun açılmaması !!!

ozyasli77

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
213076

Daha önce açılan userformum bir anda açılmamaya başladı. sebebi ne olabilir acaba. Daha önce de bir kere böyle birşey olmuştu ve ben de bir başka userform açıp tüm elementleri o userforma taşıyıp sonra da kodları oraya taşımıştım. Şimdi tekrar yaptı bu sefer yeni userform açmak da çare olmadı. Ne yapmalıyım acaba???

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Merhaba
"Userform" a bir buton ekleyip;
"UserForm_Initialize" veya "UserForm_Activate" altındaki kodları (kes ile) butona yazın, formu açıp butona tıklayın hangi satırda hata veriyor bakın
"Textbox" veya "label" gibi nesnelere olmayan bir değer eklenmeye çalışılıyor olabilir

ozyasli77

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Access e kayıt yaptırıyordum excelden. Boş hücre kaydına access tablosundaki alan verilerinin boş geçilememesinden kaynaklanıyormuş. Tabloda boş olan değerleri doldurunca userformu açabildim. Yine de öneriniz için teşekkürler...

ozyasli77

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Neyden kaynaklı hata verdiğini anlayıp userformu açtırmayı başarmıştım ama şimdi başka bir sorunum var. O çalışmamda hücreleri zaten boş geçmemem gerekiyordu yani hücreler "null" olmaması gerekiyordu. Ama şimdi başka bir çalışma yapıyorum ve bazı hücreler boş geçilebilir bir şekilde kodlama yapmam lazım. Fakat kullandığım kod "null" ifadeye izin vermiyor ve listview de "null" ifade gösteremediğinden userform açılamıyor ve yine 94 nolu hatayı alıyorum. Ne yaparak bu sorundan kurtulabilirim acaba yardım edebilir misiniz?
Kod aşağıdaki gibi...

216097

Ekli dosyalar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Şöyle bir deneyin, bakalım olacak mı?

Kod:
.......subitems(1)=iif(isnull(ks(1).value),"",ks(1).value)
........
....
..
.

ozyasli77

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
İşe yaradı çok teşekkür ederim