sırayla (sanal klavye)

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
üstadlarım ve arkadaşlarım ben bir userform'a klavye koysam ve ben hangi tuşa bassam sırasıyla yazsa ben yaptım ama alfabetik sırasıyla yazıyor...:hey:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin. Çalışmada class module kullanılmıştır. Aslında sadece sanal klavye ile girişe izin vermek tarzında güzel bir örnek oldu, diğer karakterlerle rakamlarda ilave edilirse şifre girişlerinde kullanılabilir.

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
üstadlarım ve arkadaşlarım ben bir userform'a klavye koysam ve ben hangi tuşa bassam sırasıyla yazsa ben yaptım ama alfabetik sırasıyla yazıyor...:hey:

Sorunuzu tam anlamamakla birlikte, gönderdiğiniz örneği inceledim. Sadece ilk satırdaki tuşları ve boşluk tuşunu ayarladım.

Bu arada arkadaşlara konuyla ilgili bir sorum var: Bastığımız düğmeyi (commandbutton), düğmenin ismini yazmadan nasıl tanımlarız. mesela, ben her kodda commandbutton1, commandbutton2... gibi yazmak zorunda kaldım. Bunun yerine, mesela kullanıcı formunda kullanılan 'me' ifadesi gibi bir ifadeyle, bastığımız düğmeyi tanımlayabilir miyiz?

İyi çalışmalar...

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Ben sorumu yazarken cevabı gelmiş bile. Saygılar Leventm.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
işte bu

:) hocam çok güzel olmuş elinize sağlık birde hocam class module deki anlam ne??

yanlız şöyle bir sorun var hiç bir tuşa basmadan silmeye basılırsa hata veriyor?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
yanlız şöyle bir sorun var hiç bir tuşa basmadan silmeye basılırsa hata veriyor?
Başka hatalarda verebilir, bu sadece örnek olarak yapılmış bir çalışma olup bütün detaylar düşünülmemiştir. İstediğiniz şekilde düzeltme yapabilirsiniz. Yazdığınız hatayı gidermek için Sil tuşundaki kodu aşağıdaki ile değiştirin.

Kod:
Private Sub CommandButton30_Click()
If TextBox1 <> "" Then TextBox1 = Left(TextBox1, Len(TextBox1) - 1)
End Sub