Soru Saat Güncelleme

sebahattin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
türkce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-11-2026
selamun aleykum Ekte bulunan Excel dosyamda bulunan listeme 3 bölüm bulunmaktadır 1 bölüm normal program dahilinde kesim saati ve teslim saati yer almaktadır. 2 bölümde ise kurban günü özel kurban kesim programından gelen veriler 2 bölüme işlenecek 3 bölümde ise son veriler yer almaktadır benim sorum ise su: 3 bölumde bulunan q ve r sütunları ile ilgili olacak bu sütunlardaki veriler aynen kalacak ve aynı zamanda E sütunda girilen saate göre 3 bölümde yer alan bilgiler yanı kurban kesim saati ve kurban teslim saatinin otomatik olarak güncelleştirmek istiyoruz bunu yapmak mümkünümdü burdakı bemim amacim kurban kesim günu herhangi bir nedenden Sebebiyle kesim durursa KESİM SAATI 10:00 OLAN KISI BANA KESİM SAAT KACTA DEDİĞİNDE ONA KESİM 3 bölüme bakarak arıza ne kadar sürerse kesim ve teslim saati nı düzgün bir sekilde verebilmek. umarım sorumu doğru beyan etmişimdir hayırlı aksamlar

Ekli dosyalar

sebahattin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
türkce
19-11-2026
Cevap bekliyoruz

RBozkurt

𐱅𐰇𐰼𐰚
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2024
Google Sheets
19-12-2026
E sütununa veri girilince tüm satırlardaki zaman grubu buna göre revize mi olması gerekiyor? Süre 20dk ötelendi diyelim. Diğer numaralarında süreleri bu şekilde ötelenmesini istiyorsunuz?

E7 = 09:15 olsun diyelim
C7,8=?
C7,8=?
Q7,8=?
R7,8=?

sebahattin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
türkce
19-11-2026
Ve aynı işlem kurban teslime ugulanacak

RBozkurt

𐱅𐰇𐰼𐰚
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2024
Google Sheets
19-12-2026
Deneyiniz.
1. bölümdeki saatlerin sabitlenmesi daha mantıklı gibiydi..

Sayın @sebahattin eki güncelledim 2. kesimde 3 dakikalık fark varmış. Tekrar bakınız.

Ekli dosyalar

• 63.8 KB Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

sebahattin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
türkce
19-11-2026
Selamun aleykum RBozkurt SAYGILAR sizlerden yıne yadrdim beklıyoruz cevaplar için tesekkurer simdi ise yapmak istediklerimizi bır kısmını sayfamda kırmızi yazı ile belırtım fakat birde 3 bölüm olan kısımda Q ve R sutunlarında förmul var ben bu sutunlara veri yapıstırdiğimda veya veri sildiğimde förmullerin silinmesininı engellemek istıyorum ve bu förmulleri nasıl korumaya alabilirim yanı silinmesin istıyorum tesekkurler

Ekli dosyalar

RBozkurt

𐱅𐰇𐰼𐰚
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2024
Google Sheets
19-12-2026
Tüm saat verileriniz değişken olduğu için planlanan çalışma saati süresini nasıl sabitleyip referans aldıracaksınız?

Manuel olarak hücreye 08:00 - 18:00 gibi şeklinde çalışma süresi eklenip
Toplam süre bu süre aralığından çıkartılarak farkını alabilirsiniz.

Bu işlemler nasıl yapılacak siz onu yazın ona göre formülü uyarlamaya çalışalım. Yazdığınız şekilde çözemedim çünkü zamanlar değişiyor. Yukardaki mesajda da belirtmiştim saatler sabit değil.

sebahattin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
türkce
19-11-2026
Doğrudur fakat Q ve R sütunlarda formül var formül var bu formülü bu sütunlara veri girdiğimizde formül siliniyor bu formülü silmek sütunlarda kalsın diyoruz ozaman planan saat kısmını cikartarim sadace Q ve R sütunlara formülü silmeden veri yapıştırıp silme yapabiliyor muyuz benim için önemli olan bu

RBozkurt

𐱅𐰇𐰼𐰚
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2024
Google Sheets
19-12-2026
Bu işlemi sayfa kaynağında otomatik çalışan bir makro olarak düzenlemek gerekir. Formüller iptal olur tüm satırlar boş olur, arka plandan makro ile işlevler tamamlanır.
Bu konuda fazla bilgim yok üstatlar yardımcı olur umarım.

sebahattin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
türkce
19-11-2026
Bekliyorum