SAdece bir calısma sayfasını paylasıma acma

Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-05-2023
Bir dosyam var ıcınde birden fazla calısma sayfası var ben sadece bır calısma sayfasını rdrıve yulemek yada paylaşmak ıstıyorum sayfa her saat guncellenıyor copy past dısında ne yapabılırım

Cengiz Demir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR (32 Bit)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-04-2025
Makro ile olabilir sanırım. (rdrive nedir ? Bilmiyorum. OneDrive mi demek istediniz ?)

Basitçe;
Geliştirici sekmesinden makro kaydeti başlatıp, (Kayıt yeri, kişisel çalışma kitabı seçin) ilgili sayfayı taşı veya kopyala ile yeni bir kitaba alın.
O kitabı farklı kaydet ile OneDrive'a kaydedin ve kapatın.
Makro kaydını sonlandırın.
Makroya küçük bir kod ekleme yapıp; varolan dosyanın üzerine yazarken sormaması için ayarlayabilirsiniz.

Application.DisplayAlerts = False
Bu kodu ActiveWorkbook.SaveAs .... ile başlayan kodun bir üst satırına kopyalayın.
Makro kaydını yaptığınız geliştirici sekmesinde, en solda visual basic düğmesine basarsanız VBA editor açılır
ordan personal dosyasında, moduls klasörünün içerisinde kodlara ulaşabilirsiniz.
Kodu kopyaladıktan sonra CTRL+S ile kayıt yapmayı unutmayın.

Sonra o makroyu; isterseniz dosyanız üzerine, isterseniz şerit üzerine ekleyeceğiniz düğmeye atayın.

Bu şekilde çalışır mı bilemiyorum bir deneyin.

Farklı kodlama yöntemleriyle, daha etkin olabilecek bir makroyla, vakti olan bir üstad da yardımcı olabilir belki.

Son düzenleme: