Sarı hücrelere "X" işareti atma.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ben "Puantele" makronuzu çalıştırdım. Zaten sarı hücrelere "B" yazıyor.

Sorun nerede anlamadım!

Ayrıca kullandığınız döngü sanki gereksiz yere uzamış gibi görünüyor. Çünkü siz tarihe göre bütün alanlara belli karakterleri yazdırıyorsunuz. Bu bölümleri son satıra kadar blok olarak yazdırırsanız daha hızlı sonuç alırsınız. Hemde makronuz kısalır.

Excel Vers. ve Dili
2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-02-2021
Hocam N5:AR5 satırını kontrol ediyor. puantaj durumuna göre bazen 15 günlük bazende ay 30 çektiği için satırlarda boş günler oluyor. Boş hücreye geldiğinde sondaki sizin makro çalışmıyor. Sabitler sayfasından D16 hücresini ay sonuna kadar yapın makroyu tekrar deneyin hatayı göreceksiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Döngüde kullanılan tarih boşsa işlemi sonlandır "Exit Sub" komutları makronun tümünün çalışmasına engel oluyor. Bunun yerine "Goto" komutu kullanılabilir. Buna göre düzenlenmiş dosyanı ektedir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013
15-02-2021
Hocam teşekkür ederim. Makroda gereksiz döngüleri kısaltabikecek becerim yok ancak bu şekilde yapabildim. Yönlendirirseniz yapmaya çalışırım hem sayenizde öğreniyorum. Exit sub ve goto az çok anlamış oldum :) sağolasınız.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Forumda oldukça fazla kaynak var. Ögrenmek isteyenler içinde YouTube görsel kaynaklarıda var. Yeterli istek olsun. Acele etmeden sabırla işlemek gerekiyor. Yoksa bizlerin verdiği çözümler balıktan öteye gidemiyor maalesef.

Varolan çalışmalar içinde değilde boş çalışma kitabında bu tarz döngüleri kavramanız daha sağlıklı olacaktır. Döngüler kodların en temel işlemlerinden birisidir. Hakim olmanız size rahatlık ve kolaylık sağlayacaktır. Hemen projeye geçmek yerine mantığını kavramanız tavsiye ederim. Bol bol tekrar yapmanız öğrenmeniz pekiştirecektir.

Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
2013
15-02-2021
Tamam hocam sağolun