Şarta Uyan Verilere Listeleme

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Uzun yıllardır öğretmenlik yapıyorum ve Excel kullanırken çözemediğim bir sorun var.

Örnek olay olarak sormak isterim anlaşılması açısından. 9A, 10A, 11A ve 12A sınıflarım var.
Her sınıf için ayrı çalışma sayfasında öğrenci ad soyadlarını içeren iki sütunum var.
Bunlara ek olarak her öğrencinin kaşısında (Aynı satırda farklı sütunda) o öğrencinin okuduğu yazarlar yazıyor.
Ben örneğin bir çalışma sayfasında Jules Verne okuyan öğrencileri listelemek istiyorum. Aynı belgede farklı bir çalışma sayfasında Jules Verne adı altında 9A sınıfından bu yazarı okumuş öğrencileri listeleyebilmek istiyorum. Aynı şekilde 10-A sınıfından Yaşar Kemal okuyanları listelemek istiyorum.
Bir sınıf listesinde bir sütunda öğrenci adı, yanındaki sütunda öğrenci soyadı, yine başka sütunda o öğrencinin okuduğu yazarın adı soyadı var örneğin.
Jules Verne okuyanlar kimlermiş şeklinde baktığımda 9-A sınıfında kimler bu yazarı okumuş ad soyad olarak listeleyebilmek mümkün müdür ?

15 yıldır bu konuda bir yol bulamadım, bilişim öğretmeni vs değilim , müzik öğretmeniyim.
Burada belki yardımcı olabilecek bir anlayan çıkar diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Örneğin bu tür bir tabloda keman çalan öğrencileri adı soyadı ile başka bir çalışma sayfasında (aynı belgede) listeleyebilir miyim ?

Öğrenci adı1

öğrenci soyadı1

keman

Öğrenci adı2

öğrenci soyadı2

bağlama

Öğrenci adı3

öğrenci soyadı3

piyano

Öğrenci adı4

öğrenci soyadı4

keman

Öğrenci adı5

öğrenci soyadı5

keman

Öğrenci adı6

öğrenci soyadı6

bağlama

Öğrenci adı7

öğrenci soyadı7

piyano

Öğrenci adı8

öğrenci soyadı8

keman

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.

Elbette yapılabilir fakat üzerinde çalıştığınız dosyayı buraya eklerseniz sizin dosyanıza uygun şekilde yapabiliriz.

Dosyanızı dosya.tc gibi bir paylaşım sitesine ekleyebilirsiniz.
Dosyanızda özel bilgiler varsa değiştiriniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Üzerinde çalıştığınız dosya ile bire bir aynı dosya istemiştim ama sanıyorum siz farklı bir örnek hazırlamışsınız.
Listele butonuna tıkladığınızda işlem gerçekleşecektir.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Sanırım açıklayamadım. Tekrar belge gönderiyorum.
Çalışma Sayfa 1'de öğrenciler var, ad, soyad ve çaldıkları enstrüman bilgileri var.
Çalışma Sayfası 2'de bu öğrencileri "Piyano Çalan öğrenciler" "Bağlama çalan öğrenciler" ve "Keman çalan öğrenciler" öğrenciler sütunları var.
Sayfa 1 deki listeden sadece piyano çalan öğrencileri filtreleyip sayfa ikideki Keman çalan öğrenciler sütunu altına listelemek istiyorum.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Bence hala açıklayamadınız.
Önceki örnek dosyanızla bu dosya farklı.

Sadece Piyano çalanları listelemek istediğinizi söylemişsiniz.
Aşağıdaki dosyada Listele butonuna tıkladığınızda sadece piyano çalanlar Sayfa2 de listelenir.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Bence hala açıklayamadınız.
Önceki örnek dosyanızla bu dosya farklı.

Sadece Piyano çalanları listelemek istediğinizi söylemişsiniz.
Aşağıdaki dosyada Listele butonuna tıkladığınızda sadece piyano çalanlar Sayfa2 de listelenir.

Sonunda bir cevap alabildim.
Emeğinize sağlık.
Macro olmadan sadece formül ile sanırım yapılabilecek bir şey değil.
Ben bu Macro yu uyarlayarak yapmaya çalıştığım şeyi yapabileceğim diye düşünüyorum.