satır silme

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek dosyanız üzerinde gerekli düzenlemeleri yaptım incelermisiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
tr
Burada Bİ Eksİk Daha Var

BENİM İSTEDİĞİM GİBİ OLMUŞ.ancak j sutunundaki hücrelerdeki tarih değerleri "bugün" ün tarih değerinden büyük ise j sutunudaki hücrenin ait olduğu satırın kırmızı renkte olmasını istiyorum tşk ler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Üstteki mesajımdaki dosyayı güncelledim kontrol edermisiniz. İstediğiniz işlem koşullu biçimlendirme ile yapılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
tr
GÖnderdİĞİm ÖrneĞİ Kontrol Edermİsİnİz

KoŞullu BİÇİmlendİrmeyİ Ben YanlliŞ AnlatmiŞim Kendİm İsteĞİme GÖre DÜzelttİm Ancak BoŞ Satirlarida Kirmizi GÖsterİyor.boŞ Satirlarin Renksİz Olmasini Yanİ Kirmizi Olmamasini Nasil SaĞlayabİlİrİz.tŞkler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

İstediğiniz düzenlemeyi üstteki mesajımdaki dosyada yaptım incelermisiniz.

Not: Dosya boyutu yüksek olduğu için 30. satırdan sonraki boş satırları sildim. Siz istiyorsanız tekrar eklersiniz.

Excel Vers. ve Dili
tr
hala aynı problem devam ediyor

hala aynı problem devam ediyor boş hücreler yine kırmızı renkte

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Selamlar,

İstediğiniz düzenlemeyi üstteki mesajımdaki dosyada yaptım incelermisiniz.

Not: Dosya boyutu yüksek olduğu için 30. satırdan sonraki boş satırları sildim. Siz istiyorsanız tekrar eklersiniz.
Dosyayı ben de indirdim ama satır sildiğim zaman excel kilitleniyor. Bende mi bir sorun var acaba...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Örnek dosyada koşullu biçimlendirme H sütununa göre çalışmaktadır. Problem devam ediyor mesajınızı gördükten sonra tekrar indirip denedim gayet güzel çalışıyor. Eğer orjinal dosyanızda H sütununa formülle veri alıyorsanız doğal olarakta excel formülüde bir değer olarak kabul ettiği için hücre boş olarak algılanmamaktadır. Bu sebepten dolayı sizde çalışmamış olabilir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Sn. enteresan kilitlenme bendede oldu. Sebebide silme işlemi sırasında sayfanın kod bölümündeki makronun tetiklenmesidir. Bunu önlemek için örnek dosyada kullanılan kodu aşağıdaki kod ile değiştirip denermisiniz.

Not: Kod hatalı çalıştığı için tarafımdan silinmiştir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
sayın COST_CONTROL sonuç değişmedi. Saygılar....

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Sn. enteresan az önce önerdiğim kodu sildim kullanmayın hatalı çalışıyor. Eğer başka indirip kullanan varsa lütfen kullanmasın.

Ama örnek dosyada satır silme işlemini 30. satırdan 65536. satıra kadar seçip silmek istediğimde yaşıyorum. Eğer daha az satır seçip silmek istersem kilitlenme oluşmuyor. Yinede bu sıkıntıyı aşmak için kullanmış olduğumuz kodları sayfanın Worksheet_Change olayına değilde Worksheet_BeforeDoubleClick olayına yazarsak çözümlenecek gibi görünüyor.

Excel Vers. ve Dili
tr
Sayfayi KoruduĞumda Makro ÇaliŞmiyor

Sayfayi Koruma Altina AldiĞimda Makro ÇaliŞmiyor.bu Nasil DÜzeltebİlİrİz Acaba.ayrica İsteĞe UyarlanmiŞ Tarİh Olarak HÜcre BİÇİmlendİrden Kendİ İstedİĞİm Formatta BİÇİmlendİrdİĞİmde Yİne Makro ÇaliŞmiyor.bİr Konuda FormÜllÜ HÜcrelerden Dolayi BoŞ HÜcreler Kirmizi Oluyor Bunu Nasil Engelleyebİlİrİz. TeŞekkÜr Ederİm İlgİnİzden Dolayi Şİmdİden.

Bİr ÖrneĞİde GÖnderdİm En Son Halİ İle

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Sub Makro1()
ActiveSheet.Unprotect
'Kodlarınız'
ActiveSheet.Protect
End Sub

Şeklinde deneyiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Örnek dosyanız üzerinde bazı değişiklikler yaptım. Aktarım işlemi için tarih yazdıktan sonra ilgili hücreyi çift tıklamanız yeterlidir. Tarih biçimlendirmenizi sildim çünkü problem yaratıyor. Hücrelere tarih girerken normal düzende girerseniz problem yaşamazsınız. Umarım işinize yarar. (Sayfa koruması 1 dir.)