Sayfada formülleri kilitlediğim zaman Userformda çalışmıyor.

Excel Vers. ve Dili
excel- 2003 Türkçe
sayfada formülleri korumaya aldığımız zaman userform çalışmıyor. formülleri koruyarak userform çalışabilir mi

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Çalışması gerekir diye düşünüyorum, basit bir örnek ekleyebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
excel- 2003 Türkçe
dosyayı ekledim

Arkadaşlar dosyayı ekliyorum. Şöyle bir sıkıntı var. belge korumalıyken MAAŞ BİLGİLERİ bölümündeki Kişisel Bordro adlı userform üzerinde Personel Noya göre sorgulama yapınca 'aradığınız veri bulunamadı.Lütfen tekrar giriş yapınız " diye uyarı veriyor. bu formdan çıkıp MAAŞ BİLGİLERİ bölümündeki diğer userform olan Maaş bilgi girişi adlı userformda yine personel no ile arama yapınca bu form çalışıyor. İşin enteresan kısmı ise tekrar Kişisel Bordor adlı userformda tekrar arama yapınca bu kez bu formda çalışıyor.

sebebi ve çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
sayfada formülleri korumaya aldığımız zaman userform çalışmıyor. formülleri koruyarak userform çalışabilir mi
Basit bir mantıkla bunun üstesinden gelebilirsiniz. İlk adım kilidi açacağız :

Sub ac()
Sayfa1.Unprotect
'kodlarımız çalışacak
Sayfa1.Protect
've kilit gene kapanacak
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel- 2003 Türkçe
ben beceremedim arkadaş. Basit olan mantığı daha çözecek kadar bu işi beceremiyorum.

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Arama ile ilgili olarak, kişi bilgilerine numaralarla ulaştığınız için ve de sayılar bazen metin olarak da algılanabildiğinden bir sorun olabilir. UserForm3 üzerindeki arama düğmesinde bulunan, aşağıdaki mavi renkli satırı kırmızı renkte olanla değiştirip deneyiniz.

Kod:
[COLOR=blue]Set bul = Columns("B:Bw").Find(TextBox65.Value, lookat:=xlWhole)[/COLOR]

[COLOR=red]Set bul = Columns("B:Bw").Find(TextBox65.Value, , xlValues, xlWhole)[/COLOR]
Eğer sayfa koruma şifrenizi verirseniz, Sayın Seyit Tiken'in bahsettiği şekilde bir kod yazabiliriz.

Excel Vers. ve Dili
excel- 2003 Türkçe
YUKARIDAKİ KOD İŞİMİ GÖRDÜ ARKADAŞLAR. AMA BAŞKA BİR SORUN DAHA VAR. ARAMA YAPTIRDIĞIM ZAMAN AYNI TÜRDEN VERİLERİ SPİN BUTTON İLE GEÇMİYOR. Ama mahkeme isimlerine göre Yani BW sütünundaki bir veriyi kopyalayıp arattığım zaman Spin buttun ile onları tek tek geziyor.

BU ARADA YUKARIDAKİ ÖRNEĞİN SAYFA KORUMA ŞİFRESİ 1 DİR.