Sayfadan resim çekip, mail olarak göndermek.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 EN
Selam,

Eklediğim dosyada, alanın resminin çekilip, bir hücreden isim alarak jpeg olarak kaydedilip eğer bir de mümkünse mail olarak gönderilmesini istiyorum.

Teşekkürler.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Sayın ycimen

dosya ekini inceleyiniz, bazı eksiklikleri var ama, ilk etapta işinizi görür diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 EN
Sayın brain,

Emeğinize teşekkür ederim. Bir kaç noktadan bahsedeyim. Bir kere userform kullanılmasına gerek yok. Dosyada bir tane sayfa var, resmi çekilecek alan sürekli sabit. Diğeri, gönderilecek mail adresini alan dışındaki bir hücreden alabilir (%99 ihtimalle sürekli tek bir mail adresine gönderim yapılacak). Üçüncü husus ben outlook değil windovs live mail kullanıyorum. O programı başlatacak şekilde kodu değiştirmeyi başarmadım. Bu kodların hepsi tek bir butondan çalışırsa çok iyi olur. Bir de verilen dizine jpeg olarak [b31] hücresinden aldığı isimle; aynı isimle varsa sonuna 001,002 ekleyerek kaydederse çok iyi olacak.

Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 EN
Değerli dostlar, yardımlarınız bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Windows live mail ile mail gönderimini ben de merak ettim şimdi... ;)

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 EN
Demek ki pratikte çok kullanılmayan ve ilgil duyulmayan bir konu oldu. O zaman mail gönderme kısmını geçelim, geri kalan kısmı için ( özellikle aynı isimden varsa ardışık kaydetme) kısmı için yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılar.