Sayfalar arası üst üste toplama ve çıkarma

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
merhaba arkadaşlar ekteki dosyada ufak bir depo takip programı daha doğrusu şablonu var makrolar çok zaman alacağı için formülle daha mantıklı olacağını düşündüm ama şöyle bir sıkıntım var benim iki tane sayfam var birincisi giriş sayfam yani depoma aldığım malzemelerim ve fiyatı yazıyor örnek yaptım benim birinci istediğim eğer giriş sayfasında malın cinsi aynı ise MALIN TOPLAM ADETİ kısmında üst üste toplasın adetlerini yani H sütünündaki karşılık gelen yere farklı ise yeni satıra geçsin ve kayıtı ordan devam ettirsin ikinci sorunumda isteğim daha doğrusu birde çıkış sayfam var çıkış sayfama malın cinsini yazığım vakit örnek jenaratör gibi jenararöt giriş sayfasında stokta kaç adet var misal 150 ben çıkış sayfasında kaç adet kullanacağımı yazacağım ve malın cinsini yazınca otomatik olarak Kalan adeti yerinde stoktan otomatik olarak düşüp karşısına kaç adet kaldığımı yazacak ETOPLA ETOPLA.ÇARPIM la bir yerlere gelmeye çalıştım ama tam başarılı olamadım şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için tşkler

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
değerli üstadlarim bu dediğim olay formül ile olmazmı makro ilede olabilir

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
sayın v.basic çok tşk yardımlarınız için ama ufak bir sorun var giriş sayfasında 100 yazdığımız vakit direk olarak çıkışada 100 atıyor çıkış her zaman kullanılmıyor sadece tamirlerde bunu nasıl yapabiliriz acaba?

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
yanıt

Çıkış sayfasında Tamir yazıldığında rakamlar gözükecek yazmadığında gözükmeyecek.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
İşte şimdi süper oldu ilginize çok tşk ederim sayın vbasic yardımlarınız için tşkler iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
merhaba arkadaşlar şimdi ekteki dosyam yani yukardaki formülle düzgün bir şekilde çalışıyor giriş kısmında sorun yok ama sıkıntı çıkış kısmında tamir yazınca sıralı olarak geliyor adet olarak giriş sayfam stokdan düştüğüm için sürekli tamir olmuyor bu nedenle çıkış sayfamda depodan çıkış yani sorun yaşıyorum sıralı halde değilde karmaşık yazsam bile o şekilde gelmesini istiyorum bunu formülle veya makro ile nasıl yapabiliriz yardımlarınız için şimdiden tşk ederim iyi çalışmalar