Sayfalar arası veri alıp bir yerde toplama.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Selam arkadaşlar
Ekte gönderdiğim sınıf isimli dosyada ;

Sayfa 1 deki Karşılarında sınıfları yazılmış isimleri sayfa 2 deki sınıflarının karşısına tek hücreye birleştirerek yazdırmak istiyorum . Yani Sayfa 1 deki A3 A7 ve A8 deki isimleri sayfa 2 deki B6hücresine / A5 A9 hücrelerindeki isimleri sayfa 2 deki B5 hücresine yazmasını istiyorum.
Teşekkürler iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003
türkçe
ekteki kodları denermisin?

Sub deneme()
abc = Sayfa1.Cells(65536, 2).End(xlUp).Row
def = Sayfa2.Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
For i = 2 To abc
For a = 2 To def
If Sayfa1.Cells(i, 2) = Sayfa2.Cells(a, 1) Then
Sayfa2.Cells(a, 2) = Sayfa2.Cells(a, 2) & " " & Sayfa1.Cells(i, 1)
End If
Next a
Next i
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 2000
BU İŞLEM BANA LAZIMDI, ÜYE OLMADIĞIM İÇİN MEABBOD BENİM İÇİN SORMUŞTU, ŞİMDİ ÜYE OLDUM, LÜTFEN HÜCREYE YAZABİLECEĞİM BİR FORMÜL ŞEKLİNDE VEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM, ÇÜNKÜ GÖNDERDİĞİNİZ KOMUTLARI NEREYE NE ŞEKİLDE YAZACAĞIMI BİLMİYORUM. TŞK...

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
İşlevlerle çözüm.
Not: Gri hücrelere gerekli veri girişini yapın.

Excel Vers. ve Dili
Office 2000
Slm.
İşlevlerle çözüm.
Not: Gri hücrelere gerekli veri girişini yapın.
M.UYGUN ARKADAŞIM TEŞEKKÜRLER, BEN EMNİYETTE GÖREVLİYİM , EKLİ DOSYANA BAKTIM ANCAK YAPTIĞINIZ BU İŞLEM BENİM İŞİMİ GÖRMEYECEK,

BANA LAZIM OLACAK ŞEYİ TAM TARİF EDEYİM İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM : ACCESS TEN YAPILMIŞ SUÇ DEFTERİ BİLGİLERİNİ EXCEL E VERİ ATIYORUM , SUÇ NUMARASI ARALIĞINA GÖRE VERİLER HER SEFERİNDE DEĞİŞİYOR, ŞÖYLE Kİ SUÇ NO 2008/1 İLE 2008/50 ARALIĞINI EXCEL E ATIYORUM, HER SUÇ NUMARASINDAKİ İLGİLİ ŞAHISLAR SATIR SATIR EXCEL E GELİYOR (KARŞILARINDA SUÇ NUMARALARI YAZILI VAZİYETTE) SUÇ NUMARALARI AYNI OLAN ŞAHISLARI BİR BAŞKA SAYFADA TEK HÜCREDE BİRLEŞTİREREK YAZMASINI İSTİYORUM (SİZİN YAPTIĞINIZIN BENİM İŞİMİ GÖRMEYECEĞİNİN SEBEBİ SUÇ NUMARASININ DEĞİŞKEN OLMASI VE 65536 SATIRI DA KULLANABİLMEM İHTİMALİDİR) TEŞEKKÜRLER...

Excel Vers. ve Dili
Office 2000
ArkadaŞlar Bu Konuyla İlgİlİ Bana Asil Lazim Olan Şeyİ Eklİ Dosyada GÖsterdİm, Dosya Üzerİnden Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm

Excel Vers. ve Dili
Office 2000
10.02.2008 16:49 Mesajima Yokmu Yardimci Olacak .... Çok Acİl .....

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba syn esrefgul44;
Dosyanızdaki isteğinizin excelin yerleşik işlevleriyle olabileceğini zannetmiyorum. Birleştir işlevi 1-30 değişken arasını alır. Bu Bazı yöntemlerle (her 30 satır birleştirilerek ve bu birleşik hücreler tekrar birleştirilerek) aşılabilir. Ama sizin istediğiniz gibi tablonun tamamında bunu yapmak pek olası değil. Bunun için kullanıcı tanımlı fonkisyon yada özel bir makro oluşturmak gerekli diye düşünüyorum.
Eğer VBA üstatları bir paylaşımdan edindiğim aşağıdaki Kullanıcı tanımlı Fonksiyon Kodları üzerinde

Function Birles1(Alan As Range, Optional Ayrac As String)
Dim Secim As Range
Application.Volatile
For Each Secim In Alan
If Secim <> Empty Then
Birles1 = Birles1 & Secim & Ayrac
End If
Next Secim
If Len(Ayrac) > 0 Then
Birles1 = Left(Birles1, Len(Birles1) - Len(Ayrac))
End If
End Function

gerekli düzenleme yapılabilirse (malesef benim yeterli bilgim yok) isteğiniz sanırım olabilir.
İyi çalışmalar.
Not: Yukarıdaki kodlar uygulanırsa herhangi bir hücrede iken;
=birles1(a2:K10;"-") yazılırsa A2:K10 aralığı arasını birleştirip aralarına "-" işareti koyar.