Sayfaları aktaran kod'a ilave

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
İyi akşamlar,

Ek'li dosyada örneği olan kod, "anasayfa" isimli sayfanın A,B ve C kolonlarındaki bilgileri "B" kolonundaki isime göre sayfalara bire bir aktarmaktadır.

Ben "anasayfa" isimli sayfadaki D ve E sütunlarının da aynı yöntemle diğer sayfalara aktarılmasını arzuluyorum, teşekkür ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [E:E]) Is Nothing Then Exit Sub
On Error GoTo son
If Target.Value = "" Then Exit Sub
sat = Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(65536, "B").End(xlUp).Row + 1
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "A").Value = Target.Offset(0, -4).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "B").Value = Target.Offset(0, -3).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "C").Value = Target.Offset(0, -2).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "D").Value = Target.Offset(0, -1).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "E").Value = Target.Offset(0, 0).Value
son:
End Sub

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Merhaba,

Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [E:E]) Is Nothing Then Exit Sub
On Error GoTo son
If Target.Value = "" Then Exit Sub
sat = Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(65536, "B").End(xlUp).Row + 1
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "A").Value = Target.Offset(0, -4).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "B").Value = Target.Offset(0, -3).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "C").Value = Target.Offset(0, -2).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "D").Value = Target.Offset(0, -1).Value
Sheets(Target.Offset(0, -3).Value).Cells(sat, "E").Value = Target.Offset(0, 0).Value
son:
End Sub
Sayın Necdet Yeşertener, merhabalar, teşekkür ederim, hem sorunum çözüldü hem de yolunu öğrendim, sizlere ne kadar minnettar kalsak azdır, sağolun, varolun, saygılar sunarım.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Rica ederim Sayın 1Al2Ver,

Saygı karşılıklı olur, iyi geceler diliyorum.